Płatności online
Posted By Admin

Stripe: biometryczne silne uwierzytelnianie transakcji


Dyrektywa PSD II wymaga, by transakcje online w Europie powyżej określonej kwoty były zabezpieczane dwuskładnikową weryfikacją. Stripe wprowadza więc biometryczne silne uwierzytelnianie transakcji.

Czytaj też: Apple Pay Later – płatności odroczone od giganta technologicznego

Co ciekawe, Visa szacuje, że transakcje zgodne z SCA odnotowały 11% spadek współczynnika konwersji. Wynika to, najpewniej, przede wszystkim z faktu, że kupujący muszą przechodzić między różnymi aplikacjami przy kasie. Najnowsze posunięcie Stripe – biometryczne silne uwierzytelnianie transakcji – zdaje się jednak to nieco złagodzić.

silne uwierzytelnianie stripe

Stripe: biometryczne silne uwierzytelnianie transakcji

Wszystko dlatego, że pierwszym użytkownikiem nowej funkcji do silnego uwierzytelniania biometrycznego zostało Wise. Z kolej najnowsze zasady SCA oznaczają, że transakcje online w Europie powyżej określonej kwoty podglądają dwuskładnikowej weryfikacji.

Równocześnie, Wise jest pierwszym wydawcą kart, który podjął się tej funkcji. W efekcie oznacza to, że klienci mogą z niej korzystać podczas uwierzytelniania zakupów w milionach firm współpracujących ze Stripe, w tym TikTok czy Deliveroo.

Czytaj też: Kredyty i konta osobiste dla użytkowników portalu Cash od Pekao

Co ciekawe, funkcja Stripe umożliwia transakcje całkowicie bez przekierowywania kupujących do apki bankowej lub wprowadzania jednorazowego kodu dostępu. Zamiast tego – mogą skorzystać z dowolnej metody uwierzytelnienia biometrycznego obsługiwanej przez urządzenie, na którym się znajdują, bez opuszczania procesu realizacji transakcji.

Czytaj też: BLIK będzie rozwijał BNPL wspólnie z Mastercardem, Santanderem, mBankiem i Millennium


View Comments
There are currently no comments.