Słownik pojęć płatniczych dla niesłyszących – by płaciło się… migiem!
Związek Banków Polskich wyszedł z inicjatywą, by płaciło się migiem! A co więcej, by każdy wiedział z czym te płatności się je i zaprezentował… słownik pojęć płatniczych dla niesłyszących!
Tymczasem, idea wspierająca niepełnosprawnych jest już tą drugą, tuż po Dostępnym Bankomacie. Co więcej, druga – nie znaczy gorsza, a wręcz przeciwnie.
Słownik pojęć płatniczych miga płatnościami
Co więcej, Związek Banków Polskich poszedł o krok dalej, by płatności zrozumiał każdy!
W efekcie czego, na bankowych półkach cyfrowych pojawił się słownik pojęć płatniczych.
Ponadto, że się pojawił się w internecie, a co za tym idzie – jest dostępny w każdym miejscu i dla każdego, to, dodatkowo, w pasie liczy aż 150 pojęć razem z definicjami.
Dlatego teraz, wszystkie możliwe decyzje zakupowe staną się rozsądne i zdecydowanie łatwiejsze, nawet dla tych, którym wcześniej mogło to sprawiać nieco trudności.
O miganiu słownika pojęć płatniczych
Ponieważ niepełnosprawni potrzebują pomocy bliskich nawet w płatnościach, a świat bankowości jest dla nich jednym z większych zagrożeń, na przykład w kwestii oszustw – słownik bierze to na swoje barki.
Oddziały czy infolinie bez barier, pętle indukcyjne, dostępna komunikacja to tylko przykłady tych udogodnień w ramach działań podejmowanych przez banki.
Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich.
W międzyczasie, gdy cały czas dedykowany jest przede wszystkim dla niepełnosprawnych – także pracownicy banków stają przed zdecydowanym ułatwieniem.
Co więcej, zwłaszcza ci obsługujący niesłyszących.

Strażnicy pojęć płatniczych
Dlatego na straży niesłyszących stanął przede wszystkim Polski Związek Głuchych.
Ten z kolei, wraz ze specjalistami bankowości dla niepełnosprawnych ZBP podjęli się redukcji barier.
Ponadto, migiem w projekcie wziął udział także Narodowy Bank Polski, który maczał w tym swoje płatności – współfinansując go.