Systemy płatności
Posted By Admin

Rynek kryptowalut wart już 2 biliony dolarów


Globalna kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła właśnie poziom 2 bilionów dolarów. Sam Bitcoin odpowiada z kolei za ponad połowę wartości całego sektora z kapitalizacją przekraczającą bilion USD. Rynek kryptowalut więc, jak widać, szaleje po całości.

Co ciekawe, sam Bloomberg, od którego ów informacje znamy wyciągnął dane z serwisu CoinGecko. W efekcie rynek kryptowalut podwoił się w blisko 2-3 miesiące z poziomu biliona do 2 bilionów dolarów.

Czytaj też: Lista MIP – kto nowy w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego?

Rynek kryptowalut

Rynek kryptowalut działa coraz prężniej!

Na pierwszym miejscu jest oczywiście Bitcoin. CoinGecko z kolei śledzi już ponad 6,6 tysięcy BTC. Jednak ich faktyczna liczba jest zapewne jeszcze większa. W efekcie suma CoinGecko podaje, że wartość śledzonych Bitcoinów odpowiada za ponad połowę kapitalizacji ów rynku.

W międzyczasie, w samym 2021 roku wartość bitcoina wzrosła ponad dwukrotnie. Na ten moment z kolei za jednego BTC trzeba zapłacić blisko 58 tysięcy dolarów. Kolejne kryptowaluty z największą kapitalizacją to na przykład Ether, Finance Chim, Polkadot czy Tether i Cardano. Łączna wartość oscyluje z kolei w granicach 422 mld.

Rynek kryptowalut więc rozwija się niesamowicie szybko. Tutaj przecież coraz bardziej działają także firmy pokroju Visy, Mastercarda czy PayPala.

Czytaj też: SkyCash zebrał prawie 3 mln dofinansowania!


View Comments
There are currently no comments.