fintech
Posted By Admin

Lista MIP – kto nowy w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego?


Lista MIP cieszy się uzupełnieniem. Znów wpisano tutaj dwa kolejne podmioty. Zakres działalności wpisanych firm ma obejmować przede wszystkim transfer środków, a także wpłatę i wypłatę gotówki z rachunku.

Lista MIP – Małych Instytucji Płatniczych – liczy już kolejne dwa podmioty więcej – poznańską spółkę EasyPay i mysłowicką GGDAB Polska. W efekcie na liście Komisji Nadzoru Finansowego  widnieją już 104 podmioty! Pięć z nich z kolei zostało wykreślonych – z różnych powodów. Więc, czynne spółki z plakietką MIP na piersi prawie dobijają do setki.

Czytaj też: Aktywni klienci mobilni w ilości 3,2 mln – to nowy cel Pekao

lista mip

Lista MIP coraz pełniejsza

W spisie usług EasyPay znaleźć można przede wszystkim wpłaty i wypłaty gotówki z rachunku czy transfer z jednorazowego polecenia zapłaty lub stałych zleceń.

Z kolei GGDAB Polska to, podobnie jak pierwszy podmiot, wpłaty i wypłaty. 

Sam status Małej Instytucji Płatniczej umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności licencji Krajowej Instytucji Płatniczej. By go uzyskać wystarczy spełnić określone warunki – lżejsze niż te dotyczące KIPa. Jednak, równocześnie MIP ma także tę wątpliwą przyjemność działania wyłącznie na terenie kraju i obrotów na poziomie max. 1,5 mln euro miesięcznie. Niedawno w rejestrze KNF pojawili się na przykład Plus Pay, IdoPayments i HotPay B2B.

Czytaj też: Oney i Smartney z nowym rozwiązaniem – raty w sklepie stacjonarnym!


View Comments
There are currently no comments.