Systemy płatności
Posted By Admin

Rozwiązanie Visa Mobile po raz trzeci! Kolejny bank udostępnia metodę od giganta


Wcześniej rozwiązanie Visa Mobile wprowadziły Nest i BPS, a nad wdrożeniem w międzyczasie pracuje też SGB.

Czytaj też: LikePOS – nowy terminal w smartfonie

Krakowski Bank Spółdzielczy to kolejna już instytucja, która udostępniła klientom rozwiązanie Visa Mobile. To z kolei umożliwia płatności kartą w e-commerce. By z niej skorzystać – klienci powinni wybrać je podczas finalizacji zamówienia w sklepie internetowym. Użytkownik równocześnie musi podać numer telefonu i potwierdzić płatność na smartfonie. Rozwiązanie powinno zainteresować osoby, które podczas zakupów chcą uniknąć ujawnienia numerów plastiku.

Czytaj też: Softpos PayTela i kolejne wdrożenie. Terminal aplikacyjny dla Spedimexu

 Visa Mobile

Rozwiązanie Visa Mobile po raz trzeci! Kolejny bank udostępnia metodę od giganta

Równocześnie, trzeba dodać do aplikacji aktywną kartę płatniczą. Partnerem wdrożenia jest z kolei Santander (w przypadku KSB). Aplikacja prowadzi użytkownika przez kolejne etapy, a co więcej – podpowiada, jak podpiąć kartę i rozpocząć płatności.

Czytaj też: Opłaty w biurze maklerskim mBanku – UOKiK bierze pod lupę rozwiązanie

Co ciekawe, rozwiązanie Visa Mobile wdrożono już w Nest Banku i BPS. Prace w tym kierunku prowadzi także Spółdzielcza Grupa Bankowa. Pierwszym dostawcą usług płatniczych, obsługującym Visa Mobile jest firma Przelewy24.

Czytaj też: Nowa funkcja Klarny – możesz już skorzystać z tego, co oferował Stocard

Dodatkowo, warto zaznaczyć, że na początku 2021 roku Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wprowadzeniu kuratora do Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Urząd, co ciekawe, wyjaśnił wówczas, że celem jest poprawa sytuacji ekonomiczno-finansowej KSB. Kurator miał zapewnić dodatkowo sprawny przepływ informacji między bankiem, a nadzorem. A przede wszystkim umożliwić bieżące monitorowanie działań podejmowanych przez krakowską instytucję.

Czytaj też: Zwolnienia w fintechach. Wszystkiemu winien krach na rynku krypto


View Comments
There are currently no comments.