Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Revolut coraz szerzej otwiera bankowość


Jako, że czasy są ciężkie – należy chwytać się każdej możliwej brzytwy. Revolut na przykład otwarł bankowość w Irlandii! To wszystko po to, by klienci mogli uzyskać dostęp do swoich rachunków prowadzonych w innych bankach.

Co więcej, The Irish Times informuje, że sama firma deklaruje, że otwarta bankowość Revolut to 12 mln irlandzkich klientów.

Tymczasem, z nowego rozwiązania skorzystają na przykład klienci Ulster Banku czy Bank of Ireland i AIB. Jednak system płatności współpracując z  TrueLayer’em zamierzają rozszerzyć tę operację na kolejne.

Revolut otwiera bankowość nie tylko na swoich

bankowość revolut

W międzyczasie, Irlandia stała się drugim, po Wielkiej Brytanii, gościem w otwartej bankowości. Co więcej, o możliwości korzystania z open bankingu na Wyspach mogliście już słyszeć u nas na początku roku. Na razie jednak nie wiadomo kiedy Revolut otworzy bankowość jeszcze szerzej niż teraz.

Jednak w ostatnim czasie ten zrobił się nieco głośniejszy na rynku. To przede wszystkim za sprawą tego, że startup zwolnił ponad 60 osób na całym świecie. Później z kolei okazało się, że firma wypowiedziała umowy blisko 30 pracownikom tylko w Polsce. To jednak nie miało mieć związku z pandemią. 

Revolut się sypie?

W międzyczasie, także klienci zostali nieco sprowadzeni na ziemię, ponieważ informacja o obniżeniu limitu bezpłatnej wymiany walut spadła na nich jak grom z jasnego nieba.


View Comments
There are currently no comments.