Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Raiffeisen wraca na polski rynek


Raiffeisen w Polsce pojawi się w efekcie obecnego już tutaj projektu Raiffeisen Digital Bank i jego partnerstwa z fintechem Marqueta.

Raiffeisen jest już drugą zagraniczną instytucją finansową, która w ostatnim czasie zdecydowała się na powrót z ofertą do Polski.

Czytaj też: Pekao edukuje na temat kredytów hipotecznych – Poradnik Kredytowy

Co ciekawe, austriacki bank ogłosił podpisanie umowy o współpracy właśnie z Marqueta. Ma ona dotyczyć przede wszystkim marki Digital Bank, która już od kilku lat jest obecna w kraju nad Wisłą. Instytucja oferuje pożyczki zaciągane przez… Aplikację mobilną!

W efekcie współpracy z Marquetą RDB będzie mógł oferować rachunki płatnicze oraz wydawane do nich karty debetowe. Kooperacja ma dotyczyć rynków polskiego i rumuńskiego.

Czytaj też: Płatności mobilne w Polsce – już 13% transakcji terminalowych wykonujemy smartfonem lub smartwatchem

Raiffeisen

Raiffeisen wraca na polski rynek

Równocześnie, z komunikatu prasowego wynika także, że klienci RDB będą mogli zarządzać swoimi rachunkami za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Wydawane przez RDB karty będzie można dodatkowo dodać do cyfrowego portfela.

Czytaj też: Oszczędności Polaków – przybywa zaległości w płatnościach

Ciekawostką w całęj sytuacji może być fakt, że Raiffeisen jest już drugą zagraniczną instytucją finansową, która w ostatnim czasie zdecydowała się na powrót z ofertą do Polski. Mimo wcześniejszego wycofania się stąd, oczywiście. Niedawno podobną decyzję podjął także Volkswagen Bank.

Czytaj też: Płatności za parkowanie w Krakowie – w iMKA nowa oferta


View Comments
There are currently no comments.