Aktualności
Posted By Admin

Prezes PayU zmienił Pay – nowy zarząd PayTel


Bartosz Berestecki jest wierny spółkom, które w nazwie mają człon Pay. Taki prezes, który żyje płatnościami to skarb! Ten z kolei pozyskało właśnie PayTel. I to jako CEO. Poprzednim doświadczeniem Beresteckiego była rada nadzorcza PayU.

Jednak ponieważ PayTel chciałby być jedną z wiodących spółek płatniczych w Polsce – musi się starać. Na arenie krajowej ma przecież już sporą konkurencję! Dlatego też postanowił pozyskać do grona zarządczego Bartosza Beresteckiego, który to popracuje nad wyniesieniem fintechu na wyższy poziom.  

Nowy CEO posiada odpowiednią znajomość rynku, umiejętności i wiedzę, które pomogą w realizacji celów – czytamy w komunikacie.

PayTel będzie królem polskich płatności?

W efekcie pozyskania Bartosza Beresteckiego do zespołu – spółka będzie się cieszyć pełnym wachlarzem wiedzy. Przede wszystkim dlatego, że ten jest doświadczonym managerem i radcą prawnym. 

paytel

Z kolei przed dołączeniem do PayTel Berestecki cieszył się stanowiskiem w radzie nadzorczej PayU. Wcześniej był nawet prezesem spółki. Teraz więc czas najwyższy wspomóc tych początkujących. 

Nowa firma świadczy usługi z wykorzystaniem terminali płatniczych POS. Obok akceptacji kart płatniczych specjalizuje się także na przykład w doładowaniach telefonów.

O tym, który miałby ukoronować PayTel…

Berestecki ma także doświadczenie w kancelarii prawniczej White&Case. Później z kolei kierował działem prawnym korporacyjnym w Deutsche Bank PBC S.A., oraz tworzył i rozwijał polski oddział jednego z banków z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

W efekcie, nowy kandydat wydaje się być najlepszą możliwą opcją, w jaką celował PayTel. 

Z kolei sam operator terminali, posiadający licencję krajowej instytucji płatniczej wydanej przez KNF, liczy sobie już ponad 50 tys. terminali i blisko 9 mln transakcji miesięcznie.


View Comments
There are currently no comments.