Raporty
Posted By Admin

Ponad połowa kupujących online zwraca uwagę na operatora płatności


Z roku na rok przybywa chętnych do e-płatności. Obecnie w internecie zaopatruje się już 26 milionów Polaków. 78% kupujących online przyznaje, że robiąc zakupy czuje się bezpieczniej, gdy rozpoznaje podmiot, który przetwarza płatności w sklepie online.  Klient zwraca uwagę na operatora płatności. Zobaczcie, co w raporcie PayU Zachowania e-konsumentów w Polsce 2022

Czytaj też: Warta wprowadza płatności cykliczne za polisy

Według badania, 74% e-konsumentów kupuje online od co najmniej 5 lat, a 8% rozpoczęło przygodę z e-commerce podczas pandemii. Co ciekawe, czynnikami motywującymi najbardziej do robienia zakupów przez Internet są przede wszystkim związane z oszczędnością czasu. Pod uwagę brana jest także dostępność o każdej porze oraz możliwość zrobienia zakupów z domu.

Czytaj też: Allegro Pay Business daje 3 tys. limitu na start

operatora płatności

Ponad połowa kupujących online zwraca uwagę na operatora płatności

Z kolei ponad połowa kupujących – 58% – zwraca uwagę na operatora płatności online. Co więcej blisko 80% badanych czuje się bezpieczniej robiąc zakupy online, gdy rozpoznaje markę operatora płatności.

Jest to wyraźny sygnał dla sklepów, że wybór właściwego partnera obsługującego płatności może przełożyć się na pozytywne doświadczenie konsumenta.

– mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Prezes PayU.

Co ciekawe, blisko 70% e-konsumentów w Polsce jest zdania, że coraz lepsza dostępność zakupów i płatności internetowych motywuje ich do zdobywania wiedzy o nowych produktów. Zdaniem PayU jest to całkiem dobra informacja, bo im wyższe kompetencje cyfrowe społeczeństwa, tym łatwiej będzie klientom reagować na nową technologię.

Czytaj też: Locket szykuje się do ekspansji


View Comments
There are currently no comments.