Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Polski SoftPos – ważny krok!


Polski startup SoftPos jest jednym z trzech podmiotów w Europie, które… otrzymały nowy certyfikat! Mowa oczywiście o certyfikacie bezpieczeństwa PCI CPoC.

Co ciekawe, na liście certyfikowanych, oprócz SoftPosa znalazły się jeszcze dwie firmy – niemiecki Rubean i myPINpad. W efekcie nowego certyfikatu fintech może teraz sprzedawać swoją aplikację. I to bez konieczności ubiegania się o specjalne zezwolenie ze strony organizacji płatniczych!

Z kolei sam PCI zwane też Radą PCI to instytucja powołana do życia przez organizacje płatnicze. Jej zadaniem jest dbałość o bezpieczeństwo transakcji kartami. Rada PCI opracowuje dodatkowo standardy dotyczące na przykład zasad przeprowadzenia transakcji, projektowania aplikacji czy budowy terminali POS.

SoftPos jest jednym z trzech podmiotów w Europie, które… otrzymały nowy certyfikat bezpieczeństwa PCI CPoC.

Czytaj też: Obowiązek przyjmowania płatności gotówką i kartą już faktem!

polski softpos

Polski startup SoftPos z nowym certyfikatem

SoftPos – polska spółka powołana przez managerów innego fintechu – Payarto. Nazwa firmy nawiązuje bezpośrednio do produktu, jaki rozwija, czyli terminala aplikacyjnego.

To także aplikacja do zainstalowania na smartfonie z modułem zbliżeniowym NFC. Ta z kolei zastępuje tradycyjny terminal płatniczy i umożliwia przyjmowanie na telefonie płatności bezstykowych. 

SoftPos to relatywnie nowe rozwiązanie na rynku i jak w przypadku każdej nowości – użytkownicy pytają nas o bezpieczeństwo transakcji. Otrzymanie wydawanego przez PCI certyfikatu CPoC to ogromny krok naprzód w rozwoju naszej firmy, a także dowód, że nasza aplikacja spełnia najwyższe standardy na rynku.

– Grzegorz Nowakowski, założyciel SoftPos.

Czytaj też: COVID zmienił podejście do instrumentów płatniczych – raport Elavonu

źródło: cashless

View Comments
There are currently no comments.