e-Commerce
Posted By Admin

Polski e-commerce przejmie czeski rynek?


Jedną z opcji, którą rozważa się wśród graczy rynku jest polski e-commerce – Allegro. Ten właśnie ma szansę stać się właścicielem Grupy Mall, w skład której wchodzi kilka sklepów internetowych. 

Co ciekawe, doniesienia pochodzą od dziennikarzy gazety Hospodarskie Noviny i nie zostały jeszcze potwierdzone przez polski e-commerce. Jednak sprzedaż to jedno z rozwiązań rozpatrywanych właśnie przez właścicieli Grupy Mall.

Z kolei czeskie źródło podaje, że w ubiegłym roku zamówiono za jego pośrednictwem 11 mln produktów. Sklepy wciąż przynoszą straty, co sprawiło podjęcie takiej decyzji.

Tymczasem, takie doniesienia, jak na razie, są dość chłodno komentowane nad Wisłą. Akcje Allegro potaniały w tym tygodniu z 58 do 53 zł. To kontynuacja trendu spadkowego. Jednak o ile debiut giełdowy polskiego e-commerce był dany, o tyle w tym roku cena akcji drastycznie spada. Wpływ na to może mieć inny e-commerce… Amazon.

Czytaj też: Cyfrowa bankowa obsługa klienta! Zobacz, jak działa Santander!

polski e-commerce

Niemal wszystkie płatności w Polsce są już… zbliżeniowe! Co na to polski e-commerce?

Najnowsze dane na temat płatności w Polsce opublikował Narodowy Bank Polski. Chodzi oczywiście o transakcje kartami zbliżeniowymi.

Z raporty NBP wynika jasno, że nad Wisłą w IV kwartale 2020 niemal wszystkie płatności kartami w sklepach stacjonarnych odbyły się.. zbliżeniowo! Ich udział wynosił wówczas 94,9%, co oznacza wzrost o 5,5% względem okresu  w 2019 roku.

Co ciekawe, NBP w międzyczasie podał także dane dowodzące rekordowego udziału płatności zbliżeniowych w Polsce jeśli chodzi o wartości transakcji kartami. Udział wyniósł z kolei ponad 90%, po wzroście z 89,2% kwartał wcześniej. Pełen raport Narodowego Banku Polskiego  z kolei znajdziecie tutaj.

Czytaj też: Firmy Fiserv i First Data połączeni?


View Comments
There are currently no comments.