Aktualności
Aktualności
Posted By Admin

Polska, Polska Bezgotówkowa wszędzie! Terminale dostępne już na Allegro


O wszelkich formach płatności cyfrowych było już głośno tu i tam. W ubiegłym roku fundacja Polska Bezgotówkowa umożliwiła małym i średnim spółkom korzystanie z terminali płatniczych, których dofinansowywania się podjęła. Roczna eksploatacja urządzeń jest bezpłatna, jednak po upływie tego periodu można spijać bezgotówkową śmietankę już tylko na kryteriach dyktowanych przez rynkowych. Dodatkowo natomiast, pewien sektor operatorów terminali zaproponował ponadplanowe gratyfikacje, umożliwiające korzystniejsze warunki.

Do klientów Polski Bezgotówkowej trafiło już 15o tys. urządzeń.

Jednym z owych operatorów jest eService, który zasugerował profitentom Polski Bezgotówkowej terminal Smart D220 dostępny permanentnie niemal na piękne oczy. Jedynym warunkiem jest uiszczanie opłaty prowizyjnej determinowanej wartością przyjętych należności kartami.

Urządzenie kategorii m-POS domaga się powiązania z aplikacją na telefonie. Jednak wersja smart D220 ma możliwość automatycznego unifikacji z ośrodkiem kalkulacyjnym. Ponadto, od pospolitego stacjonarnego terminala dzieli go wyłącznie brak drukarki pokwitowania operacji. Ale co to dla niego!

polska bezgotówkowa już  na allegro

Na Allegro można już dostać używane agregaty, które sygnowane są frazesem „terminal smart d220”. W efekcie wchodzenia w obieg aukcyjny mechanizmów płatności, dociekliwi twierdzą, że klienci, którzy niegdyś za darmo otrzymali urządzenie, po roku (w trakcie którego nie musieli płacić za obsługę płatności!), zrezygnowali z akceptacji kart bo… teraz, drapiąc się pod wąsem, postanowili na tym zarobić…

Na razie, wbrew pozorom, niewiele firm rezygnuje z dalszego użytkowania terminali po upływie okresu bezpłatnego. Ale ci to chyba nie mają chrapki na zarobek… Dokładną liczbę firm poznamy jednak dopiero za kilka miesięcy. Wówczas więcej uczestników dotrze nad płatną już przepaść. Tymczasem, określenie ilości takich spółek może być dodatkowo utrudnione. A to ze względu na operatorów terminali, którzy często wprowadzając promocje, z własnych środków finansują wydłużenie okresu bezpłatności.

Specjaliści wnoszą jednak, że wyznacznikiem powodzenia programu Polska Bezgotówkowa nie jest ilość terminali zainstalowanych w ramach projektu, a liczba akceptantów kart, którzy wciąż będą musieli zapłacić za usługę z własnej kieszeni.


View Comments
There are currently no comments.