Aktualności
Aktualności
Posted By Admin

Więcej kart niż Polaków


O Polsce Bezgotówkowej mówiono już wiele. Karty płatnicze były już na językach wszystkich możliwych portali. Pisaliśmy my, pisali inni. Wszyscy już je mają, miej i Ty! Jedną, albo dwie… albo weź jeszcze dla taty, bo uwielbia rzucić kasjerce zawadiackie „może się zbliżymy?” (i wcale nie robi tego pod wąsem). I teściowej – ona ciągle zapomina, a to o liście z zakupami, a to gotówki nie wypłaci… Niby przez przypadek, a tak naprawdę też chce iść z duchem czasu.

W bezgotówkowym uniwersum, w którym jawny flirt Twojego taty (raczej platoniczny) z kasjerką jest już na porządku dziennym, liczba kart płatniczych wzrosła do 41,2 mln! To o 817 tys. więcej niż w 2018 roku!

Najwięcej zalegających w portfelach kart stanowią karty debetowe (79%), a kredytowych jest natomiast niewiele ponad 14%.

Charakterystycznym zjawiskiem obserwowanym na rynku polskim jest dalszy wzrost liczby kart zbliżeniowych. Na koniec grudnia 2018 r. w Polsce było ich 34,7 mln szt. Na przestrzeni kwartału liczba kart zwiększyła się o 1,2 mln szt.

informuje NBP

Jednak to udział kart zbliżeniowych osiągnął szczyty i wynosi już ponad 84%! Mimo wszystko, osobiście wciąż utrzymuję, że to w dużej mierze zasługa naszych zabawowych Ojców.

Z racji tego, że trend bezgotówkowy zalewa już wszystkie zakątki – bądź na bieżąco i nim Twój tata zgarnie wszystkie karty płatnicze, zwłaszcza te zbliżeniowe – zainteresuj się tematem, bowiem zdania, co do unowocześniania przepływu finansowego w kraju są podzielone… A co Ty na to?


View Comments
There are currently no comments.