Płatności online
Posted By Admin

Polacy kupują bitcoiny w Revolut!


Kryptowaluty są w 2021 roku tematem pierwszorzędnym jeśli mowa o całej branży płatności. Co ciekawe, znalazły zainteresowanie także wśród polskich konsumentów. Polacy kupią już bitcoiny przez Revolut. 

W efekcie, według danych firmy – liczba Polaków kupujących bitcoiny w aplikacji wzrosła o… 140%. I to zaledwie w pierwszym kwartale tego roku!

W pierwszych miesiącach roku obserwowaliśmy zwiększone zainteresowanie bitcoinem, ale też poszczególnymi walutami fiat. Od początku pandemii, liczba klientów na świecie kupujących lub sprzedających kryptowaluty w naszej aplikacji wzrosła trzykrotnie.

Edward Cooper, Head of Crypto w Revolut.

Czytaj też: Raport Mastercard: 70% transakcji kartą nie przekracza 100 PLN

bitcoiny revolut

Bitcoiny w Revolut dla Polaka

Tymczasem, Polacy wydali na zakup bitcoinów w Revolut niemal czterokrotnie więcej (+284% k/k) podczas pierwszego kwartał tego roku, w porównaniu z ostatnim kwartałem roku poprzedniego. Dodatkowo, te wydatki na zakup bitcoinów były większe (+60% k/k) i częstsze (+190% k/k). Z kolei średnia kwota zakupu także wzrosła (+33% k/k).

Bitcoiny przez Revolut to także przede wszystkim millenialsi. To właśnie oni stanowią największą grupę wiekową wśród klientów. Co więcej, w tej grupie, liczba osób kupujących bitcoina urosła trzykrotnie w pierwszym kwartale (+199% k/k). Tymczasem średni wydatek na osobę podniósł się o połowę (+48% k/k).

Co ciekawe, źródłem danych są transakcje ponad 1 miliona klientów Revolut w Polsce. W międzyczasie porównano transakcje kupna bitcoinów w okresie 1 stycznia – 31 marca 2021 r. z okresem 1 października – 31 grudnia 2020 r. Z kolei sama prowizja Revolut za kupno czy sprzedaż kryptowalut wynosi…. 1,5% dla klientów korzystających z planu Premium lub Metal, oraz 2,5% dla klientów korzystających z planu Standard lub Plus.

Czytaj też: mBank z nową aplikacją – CompanyMobile


View Comments
There are currently no comments.