Raporty
Posted By Admin

Polacy chcą płacić BNPL tylko u sprawdzonych dostawców


Polacy chcą płacić BNPL tylko u sprawdzonych dostawców – tak wynika z najnowszego badania Mastercard. Buy Now Pay Later to coraz bardziej popularna metoda płatności. 

Czytaj też: PKO usprawnia proces udzielania kredytów

Dziś jest już 360 mln użytkowników płatności odroczonych na świecie. Liczba ta jednak ma wzrosnąć do ponad 900 mln do 2027 roku! Wyniki najnowszego badania Mastercard New Payment Index obrazują z kolei podejście samych Polaków do rozwiązania.

Czytaj też: Biedronka testuje cashback

Okazuje się więc, że Polacy wiedzą, co to jest Kup teraz, zapłać później. Aż 89% badanych twierdzi, że zna tę ofertę, a globalnie ten odsetek wynosi 81%. Polscy konsumenci z kolei cieszą się przede wszystkim elastycznością i wygodą tej metody. Z poczuciem bezpieczeństwa jednak wiążą… Dostawcę!

Czytaj też: Visa promuje projekt Made with bravery

BNPL  u sprawdzonych dostawców

Badanie Mastercard – Polacy chcą płacić BNPL tylko u sprawdzonych dostawców

Co ciekawe, tylko 47% polskich konsumentów przyznaje, że czuje się komfortowo płacąc BNPL. Jak wynika z badania Mastercard – to, jaka instytucja udostępnia ów rozwiązania ma bardzo duże znaczenie dla kupujących. 62% konsumentów w kraju przyznaje, że zdecydowanie bardziej byliby zainteresowani tym rozwiązaniem, gdyby oferował je bank. Z kolei 60% czułaby się bezpieczniej, gdyby usługę wspierała duża sieć płatnicza. 

Czytaj też: Kampania prezesa UOKiK: stracisz dane, stracisz pieniądze

Polacy są otwarci na nowe usługi w obszarze płatności, ale jednocześnie widać bardzo silną zależność między wygodą a bezpieczeństwem. Świadomość usługi płatności odroczonych jest wysoka, ale ogólny komfort konsumentów związany z zagadnieniami takimi jak wpływ na zdolność kredytową oraz udostępnianie danych konsumenta pozostaje niski – mówi.

Z kolei blisko 70% Polaków przyznaje, że najchętniej korzysta z BNPL przy większych albo nagłych zakupach.Z  kolei 31% z nich uważa, że oferta pomaga w planowaniu domowego budżetu.

Czytaj też: Pierwsza transakcja zbliżeniowa kartą płatniczą ma już 15 lat


View Comments
There are currently no comments.