Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

PKO BP i Comarch nawiązują współpracę


PKO BP i Comarch nawiązują współpracę, w efekcie czego klienci korporacyjni i przedsiębiorstwa już teraz będą mogły zlecać przelewy bezpośrednio w swoim systemie Comarch ERP Optima. Oczywiście, bez logowania się do serwisu iPKO biznes. Będzie to możliwe dzięki pełnej integracji systemów.

To rozwiązanie ma usprawniać obsługę finansowo-księgową w dużej firmie i skraca czas potrzebny na wykonanie operacji.

czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego.

Czytaj też: Niemiecka giełda uruchamia nowość – platforma do handlu kryptowalutami

PKO BP i Comarch nawiązują współpracę

PKO BP i Comarch nawiązują współpracę

Co ciekawe, wśród operacji, które może realizować firma znajdują się tutaj na przykład zlecanie przelewów. W tym na przykład Split Payment czy przelewy do ZUS i podatkowe, a także zagraniczne. Można będzie też pobrać historię operacji i sprawdzić saldo rachunków. W dostarczonym rozwiązaniu klienci mają do wyboru dwa sposoby uwierzytelniania i podpisywania zleceń, za pomocą certyfikatu wydawanego przez bank lub podpisu kwalifikacyjnego.

Czytaj też: Mastercard i Nexi: nowe rozwiązanie z zakresu open bankingu w Europie

Comarch Optima to z kolei program obsługujący sprzedaż, zarządzanie, prowadzenie księgowości oraz kadr i płac. W efekcie wbudowanego rozwiązania – jest to najchętniej wybierane oprogramowanie księgowe. System jest dostępny zarówno w modelu stacjonarnym, jak i usługowym.

Czytaj też: mBank w aplikacji Morele: spersonalizowana oferta e-commerce

Wymiana komunikatów między bankiem i systemem ERP jest, co bardzo ważne, szyfrowana. Odbywa się przez tzw. webservices. Usługę już teraz można aktywować w iPKO biznes.


View Comments
There are currently no comments.