Płatności online

Usługi bankowe Orange już faktem!


A co więcej – przeznaczy na to 230 mln Euro. Dodatkowo – warto też wspomnieć, że Orange i usługi bankowe stają się faktem, bo… telekom odkupił ponad 21% akcji od ubezpieczyciela Groupama. Celem Orange Bank jest osiągnięcie rentowności i rozpoczęcie działalności na kolejnych rynkach.

Czytaj też: System HotPay nie wspiera tylko największych – czas na lokalsów!

Tymczasem, Orange Bank działa już przede wszystkim we Francji i w Hiszpanii. Łącznie posiada tutaj więc blisko 1,6 mln klientów. Obecnie jest jednym z największych neobanków we Francji. Firma podaje dodatkowo, że każdego miesiąca pozyskuje aż 40 tys. nowych użytkowników.

Mimo tego, Orange Bank wciąż nie zarabia. Francuski telekom ma jednak sporo nadziei, że challenger bank niebawem osiągnie rentowność. W I połowie 2021 roku zysk banku netto miał wzrosnąć o 57% w porównaniu do analogicznego okresu minionego roku. Dodatkowo, od 2018 roku ograniczono także koszty zarządzania. I to o blisko 35%.

Czytaj też: Klienci firmowi łatwiej zrobią zakupy online? Współpraca Comfino i Brutto

Orange, a usługi bankowe - kiedy wreszcie będzie to rentowne?

Orange, a usługi bankowe – kiedy wreszcie będzie to rentowne?

Teraz, co ciekawe, Orange Bank dokapitalizował się kwotą 230 mln Euro. W międzyczasie nabył także resztę udziałów w banku od Groupama. Kwota transakcji jednak nie jest ujawniona do dziś. Wiadomo jednak jedno: challenger bank chce rozwijać się na przykład przez akwizycję fintechów.

Z kolei w Polsce, Orange Bank zakończył działalność już w 2018 roku. Po tym, jak nie przedłużono współpracy z mBankiem. Na razie nie wiadomo jednak kiedy, i czy w ogóle, usługi bankowe Orange wrócą nad Wisłę. W 2018 roku ówczesny prezes Orange Polska mówił, że bank ma wznowić działalność w Polsce w 2021 roku. Na ten moment wygląda jednak na to, że… nie uda się dotrzymać tego terminu.

Czytaj też: Nowelizacja: ustawa o usługach płatniczych. Co się zmienia?


View Comments
There are currently no comments.