fintech

Useme chce pozyskać kolejne finansowanie! Kto da więcej?


Fintech Useme oferuje rozwiązania do rozliczania pracy zdalnej w Europie Centralnej. Co ciekawe, rozpoczął emisję akcji w ramach crowdfundingu udziałowego. Pierwszoplanowym celem spółki jest pozyskanie 2,5 mln PLN na ekspansję zagraniczną oraz rozwój technologii. Do końca 2023 roku Useme rozważa debiut na giełdzie. Uda się?

Tymczasem, cała kampania promowana jest przez platformę Crowdway. Z kolei sam Useme od blisko ośmiu lat oferuje platformę do rozliczania pracy zdalnej między freelancerami i zleceniodawcami. Ma to być jedno z najpopularniejszych narzędzi w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj też: Google jednak nie bawi się w rachunki bankowe! Plex nie będzie!

Teraz z kolei firma zamierza pozyskać łącznie 2,5 mln PLN, z czego 1,5 mln przeznaczy na ekspansję, a resztę – na inwestycje technologiczne.

Do 2025 roku chcemy zwiększyć udział wpływów z zagranicy z obecnych ok. 20 do 50% wszystkich przychodów firmy. W pierwszej kolejności interesują nas rynki: Ukrainy, Rumunii, Rosji i kraje bałkańskie. Równocześnie zintensyfikujemy działania sprzedażowe nakierowane na pozyskanie zleceniodawców z rynków Europy Zachodniej.

  – Przemysław Głośny, Prezes Zarządu Useme S.A.

Czytaj też: Challenger bank N26 z potężną grzywną! Nie róbcie tego, co on…

USEME S.A. - Crowdway - platforma crowdinvestingu

Useme chce pozyskać kolejne finansowanie! Kto da więcej?

Środki pozyskane z crowdfundingu posłużą dodatkowo także rozbudowie zespołu IT i wdrażaniu nowych rozwiązań. Pierwszym kierunkiem będzie przede wszystkim automatyzacja rozliczeń umów, co przyspieszy ich obsługę bez zwiększania zatrudnienia.

Jeśli z kolei mowa o samych finansach Useme – spółka  w pierwszym półroczu tego roku osiągnęła już 25 mln PLN przychodu. Prognozy zakładają, że w międzyczasie wartość ta przekroczy 54 mln PLN.

Czytaj też: Raport Netbank: 8 mln Polaków korzysta wyłącznie z bankowości mobilnej


View Comments
There are currently no comments.