Aktualności
Posted By Admin

Nowy Rok, nowy mBank… jako OrlenBank? Czyli przepowiednie 2020


Z Nowym Rokiem – nowe postanowienia, prognozy i inne domniemania, które niosą za sobą gros plotek i ploteczek. Co więcej – takie rzeczy nawet w sektorze płatności i fintech. Dlatego też dziś na dywanik systemów płatności bierzemy mBank, który to ma zabawić nas już wkrótce jako OrlenBank!

Wszyscy będą w OrlenBank!

Tymczasem, gdy Czarnych Łabędzi Płatności coraz więcej (wydarzeń niemal nieprawdopodobnych, ale o ogromnej sile uderzeniowej, jeśli już się zdarzą) – Orlen bierze się za przejęcia.

I to wcale nie byle jakie, ponieważ ten polski koncern paliwowy położył już rękę na przykład na czeskim Unipetrolu.

orlenbank

Stoi w przejęciach OrlenBank…

Ponadto kończy także przejęcie na przykład Grupy Lotos, której finalizacja prawdopodobnie dokona się już za kilka tygodni, gdy Komisja Europejska podejmie decyzję.

W międzyczasie także stoi w kolejce po właścicielstwo kiosków Ruchu.

A dodatkowo, ponieważ tę długą wyliczankę zamyka wielka Energa, Orlen zyskuje powoli miano koncernu multienergetycznego.

mBank prawie jak OrlenBank…?

Jednak – Orlen Orlenem, ale to o płatnościach i bankowości przecież mowa.

Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, a koncern paliwowy ma dość jasno i ambitnie wytyczone cele – by ów postanowienia się powiodły potrzeba jednak grosza przy duszy.

Dlatego też, mimo że pieniądze szczęścia nie dają – jak mawiał klasyk „wszystko bez pieniędzy to...” – Orlen na liście „to do” ma też punkty finansowe.

OrlenBank bez pieniędzy to…

Co więcej, gdy szczęśliwej drogi już czas – mapa płatności zdaje się otwierać nowe możliwości.

A to przede wszystkim dlatego, że w rubryce „na sprzedaż” wisi właśnie mBank, który to całkiem sprawnie wpisuje się w dotychczasowe funkcjonowanie koncernu.

Efektem czego – już na starcie przoduje w aż 3/5 rynków detalicznych Orlenu.

Na razie – to wyłącznie spekulacje. Mimo że zdają się być całkiem zasadne – to po stronie domniemanego OrlenBank jest teraz piłeczka.

Jednak czy do drużyny wybierze mBank, i czy w ogóle będzie to rozważał?

Czas pokaże – niewątpliwie warto śledzić co w płatnościach na ten nowy rok piszczy.

pb.pl

View Comments
There are currently no comments.