Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nacjonalizacja Tpay to fakt


Czy to news o Tpay czy o Pekao – zdecydujcie sami. Bowiem pierwszy się nacjonalizuje, a drugi z kolei zamierza przejąć ponad 38% udziałów w nim właśnie. Za jaką kwotę? Na to musimy jeszcze poczekać.

Jeden z najbardziej znanych integratorów płatności w kraju nad Wisłą – Tpay – oraz bank Pekao poinformowały o nawiązaniu strategicznej współpracy. Mowa przede wszystkim i fakcie, że instytucja finansowa zamierza przejąć blisko 40% udziałów w spółce Tpay. Finalizacja tej transakcji uzależniona jest od zgody Komisji Nadzoru Finansowego, ponieważ Tpay jest nadzorowaną krajową instytucją płatniczą właśnie przez KNF.

W efekcie nawiązania współpracy ma powstać jedno miejsce przepełnione narzędziami analitycznymi i produktami pomocnymi w rozwoju e-biznesu. Dzięki temu partnerstwu właśnie przedsiębiorcy otrzymają dostęp do bramki płatniczej online, oraz, dodatkowo, panel analityczny wbudowany w panel Pekao24.

Dlatego też nadejdą wreszcie czasy, gdy szybki wgląd w aktualne wyniki finansowe, bez konieczności monitorowania danych sprzedażowych w kilku źródłach nadejdą.  W efekcie, właściciele firm będą mogli przerzucić się na rzeczywisty rozwój własnego biznesu.

Czytaj też: Bitpanda zainwestuje w Polskę – szykują się nowe miejsca pracy!

tpay

Tpay i Pekao da więcej

Tymczasem, działalność Pekao w e-commerce będzie obejmować możliwość oferowania stacjonarnych terminali płatniczych firmom, płatności odroczonych czy pożyczek gotówkowych dla klientów indywidualnych realizujących płatności online. Z kolei nowi i dotychczasowi klienci Tpay otrzymają atrakcyjną ofertę usług bankowych.

Samo przejęcie Tpay to kolejne transakcja na rynku płatniczym. Na pierwszym planie wciąż jest przecież grupa Nets, która najpierw zabawiła się z Dotpay i eCard, a później w Przelewy24. Co ciekawe, w tym roku ogłosiła przecież przejęcie Polskich ePłatności. 

Pekao będzie więc trzecim bankiem posiadającym własną bramkę do płatności online. Podobne rozwiązania od podstaw budują ING i mBank – mowa o bramkach imoje czy PayNow.

Czytaj też: KNF rozdaje wskazówki – platformy crowdfundingowe będą miały łatwiej?


View Comments
There are currently no comments.