Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

mPay rozwija open banking


mPay liczy, że jego nową ofertą zainteresują się podmioty ubezpieczeniowe, albo na przykład kredytowe czy windykacyjne. mPay rozwija open banking i wierzy, że idzie w doskonałą stronę!

Spółka mPay poinformowała jasno o wprowadzeniu nowych rozwiązań! Te kieruje zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Ci ostatni mogą liczyć na usługi AIS oraz PIS, bazujące właśnie na open bankingu. mPay zamierza tak przyspieszyć i ułatwić płatności w ramach swojej aplikacji.

Czytaj też: Zmiany w rachunkach inwestycyjnych Revoluta

Narzędzie AIS zapewnia z kolei dostęp do informacji o rachunku bankowym. Użytkownicy mPay w efekcie zyskają możliwość podpięcia do głównego konta w apce rachunków z innych banków. Równocześnie PIS oznacza inicjację płatności z rachunków prowadzonych właśnie w bankach trzecich. Po zalogowaniu się do aplikacji mPay jej użytkownicy będą mogli zlecić przelew z innego banku na swoje konto w mPay lub… Zapłacić z konta bankowego za konkretną usługę dostępną w aplikacji.

Czytaj też: Planet Cash rozpoczął wakacyjną działalność jeszcze… Przed majówką

mPay open banking

mPay rozwija open banking

Jednocześnie spółka zamierza oferować usługi w formie API klientom biznesowym. Podmiot wykorzysta więc w międzyczasie swoje licencje i umożliwi partnerom dostęp do pewnych narzędzi. Na przykład analitycznych czy płatniczych. Skorzystanie z nich, co ciekawe, ma przyspieszyć podpisywanie umów czy przyjmowanie płatności.

Czytaj też: Zapłać za 30 dni od Klarny wchodzi do sklepów stacjonarnych w Polsce

Tymczasem, warto zaznaczyć, że kilka tygodni temu spółka mPay opublikowała raport podsumowujący jej działalność w 2022 roku. Okazało się wówczas, że w III kwartale liczba założonych kont przekroczyła 1 mln, a liczba aktywnych użytkowników… Wyniosła niespełna 306 tys.

Czytaj też: Strategiczna rola kobiet w finansach – raport “Kobiety w finansach”


View Comments
There are currently no comments.