fintech
Posted By Admin

Mastercard zabawi się w… sztuczną inteligencję z Ekat!


O tym, że Mastercard jest królem płatności wiedzą wszyscy. Teraz jednak hegemon transakcji zamierza udać się nieco w innym kierunku, by poszerzyć sieć działalności.  Mowa o sztucznej inteligencji. Firma zamierza kupić Ekat za 850 mln dolarów. 

Spółka ta oferuje rozwiązania z zakresu cyfrowej weryfikacji tożsamości wykorzystując w tym celu przede wszystkim właśnie… sztuczną inteligencję. Cała transakcja ma zamknąć się w ciągu zaledwie 6 miesięcy.

Czytaj też: Litpay z zastrzeżonym znakiem!

ekat

Mastercard przejmie Ekat za 850 mln USD

Tymczasem, Ekata oferuje rozwiązania przede wszystkim sprzedawcom, instytucjom finansowym, biurom podróży czy platformom zakupowym. Pomaga im dodatkowo identyfikować także niepożądanych klientów w czasie rzeczywistym. Na przykład podczas uruchamiania konta, płatności czy innych interakcji online.

W międzyczasie, sam Mastercard twierdzi, że taka technologia może jeszcze lepiej wspierać klientów detalicznych, banki, sprzedawców i fintechy czy organizacje rządowe. Z kolei akwizycja Ekata to możliwość dalszego rozwoju Mastercard w obszarach płatności cyfrowych, ratalnych i kryptowalutowych. Z kolei w dalszej perspektywie współpraca ta ma przełożyć się przede wszystkim na takie usługi jak płatności w czasie rzeczywistym czy przelewy transgraniczne!

Czytaj też: Nowa metoda płatności w Allegro Pay


View Comments
There are currently no comments.