Aktualności
Posted By Admin

Karta płatnicza bez rachunku – takie rzeczy w Aion Bank!


Aion Bank razem ze spółką Vodeno został właśnie członkiem programu Mastercard Fintech Express. Ten z kolei umożliwia szybkie wdrożenia nowych rozwiązań technologicznych. Tym razem mowa o wynalazku pt. karta płatnicza bez rachunku.

Mastercard poinformował wszem i wobec o nawiązanniu strategicznej współpracy z Aion Bank i jego partnerem technologicznym – fintechową spółką Vodeno. W efekcie tego porozumienia Aion Bank stał się pełnoprawnym członkiem Mastercard Fintech Express, programu umożliwiającego szybkie wdrożenia nowych rozwiązań. Co więcej, dzięki temu właśnie zewnętrzne podmioty działające w branży będą mogły zaproponować klientom wynalazek pokroju karta płatnicza bez rachunku.

Czytaj też: Karta płatnicza dla skarbników klasowych!

aion

Karta płatnicza bez rachunku od Aion

Tymczasem, w efekcie połączenia licencji bankowej Aion Banku i technologii firmy Vodeno powstało rozwiązanie, które spełnia wymagania regulacyjne. W międzyczasie pomaga także w szybkim wprowadzeniu innowacji. Jedną z ciekawszych  usług jest Decoupled Debit. Polega ono właśnie na tym, że wydana karta płatnicza nie ma własnego, przypisanego do niej rachunku.

Co ciekawe, Aion był dodatkowo pierwszym bankiem w Belgii, który zastosował technologię NFC do obsługi procesu rejestracji nowych klientów z sektora handlu detalicznego i MŚP. Polega to w międzyczasie na tym, że użytkownik zakładając konto w aplikacji Aion Bank przykłada paszport do telefonu, by ten mógł odczytać dane osobiste klienta. 

Dodatkowo, obok całkowicie cyfrowej obsługi procesu pożyczkowego, Aion i Vodeno myślą także o fintechach. W międzyczasie, w ramach jednego, kompleksowego wdrożenia sprzedawcy detaliczni mogą udostępniać ofertę płatności odroczonych i ratalnych. 

Program Mastercard Fintech Express jest częścią kompleksowej platformy Mastercard Accelerate, która zapewnia startupom i nowym firmom wsparcie i pomoc, od wejścia na rynek do globalnej ekspansji. Platforma ta obejmuje cztery główne programy: Fintech Express, Start Path, Engage i Developers.

Czytaj też: Kolejne miliony w Revolut – co fintech planuje tym razem?


View Comments
There are currently no comments.