Aktualności
Posted By Admin

Kolejne miliony w Revolut – co fintech planuje tym razem?


Revolut przymierza się właśnie, by zdobyć kolejne miliony. Dofinansowanie ma podnieść dodatkowo także wycenę do poziomu między 10, a 15 mld dolarów. 

Tak przynajmniej podaje Sky News. Jego źródła donoszą w międzyczasie, że runda inwestycyjna miałaby odbyć się już tego lata. Co ciekawe, w przedsięwzięciu pomoże także FT Partners, który ma doradzić fintechowi przy transakcji.

Czytaj też: N26 sprzedaje ubezpieczenia!

miliony revolut

Tymczasem, Revolut i jego miliony na ten moment wyceniane są na 5,5 mld dolarów. To z kolei efekt ostatniego dofinansowania, w którym to firma pozyskała 500 mln USD. Ostatecznie jednak runda inwestycyjna została powiększona o kolejne 80 mln USD. Teraz sam Sky News podaje, że kolejna runda ma równać się akcjom o wartości około 250 mln dolarów. Wciąż Revolut jednak nie ma planów rychłego wejścia na giełdę.

Co ciekawe, od startu 2015 Revolut zdobył już ponad 15 mln klientów detalicznych i 500 tysięcy użytkowników biznesowych. Obecnie firma stara się także o licencję bankową w USA i Wielkiej Brytanii. W efekcie będzie mógł przyjmować depozyty poza Unią Europejską.

W międzyczasie, w przyszłym miesiącu już Revolut opublikuje wyniki finansowe za 2020 rok. Wcześniej już potroił stratę do poziomu 106,5 mln funtów. I to mimo dynamicznego wzrostu przychodów i klientów. Jak będzie tym razem?

Czytaj też: Adyen obsłuży płatności Less_


View Comments
There are currently no comments.