Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Karty ratalne i usługi Twisto Cash: drastyczne zmiany w aplikacji


Z doniesień samego Twisto wynika, że odebrano usługi osobom, które nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej, ale klienci nie mogą jej udowodnić… Karty ratalne i usługi Twisto Cash stały się więc niedostępne dla niektórych użytkowników.

Czytaj też: Paywerk debiutuje w Polsce – płatności odroczone

Co ciekawe, fintech bez wcześniejszego uprzedzenia ograniczył dostęp do wybranych usług niektórym klientom. Okazuje się, że firma wypowiedziała umowy Twisto Cash i kart ratalnych użytkowników, którzy nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej. Oczywiście wszystko bez okresu wypowiedzenia, a co ważniejsze – bez wcześniejszej informacji.

Czytaj też: Klarna podsumowuje rok działalności w Polsce

Równocześnie, informację o ograniczeniu dostępu do wymienionych usług niektórym klientom potwierdziło biuro prasowe spółki. Co prawda podkreśliło dodatkowo, że nikomu nie wypowiada umów, bo z innych usług przecież wciąż mogą korzystać. Samo ograniczenie pewnych narzędzi z kolei to efekt wewnętrznej analizy przeprowadzonej przez Twisto.

karty ratalne i usługi Twisto Cash

Karty ratalne i usługi Twisto Cash: drastyczne zmiany w aplikacji

Tymczasem, komunikat na temat ograniczenia usług znajduje się także oficjalnie na stronie.  Wynika z tego więc, że zmiany w ofercie wprowadzono w połowie września tego roku. Firma w międzyczasie deklaruje także, że w przyszłości może odblokować dostęp zarówno do kart ratalnych, jak i Twisto Cash.

Warto też zaznaczyć, że to nie jest pierwszy raz, kiedy Twisto podejmuje takie decyzje. Na przykład jesienią 2020 spółka podjęła się wprowadzenia planów taryfowych – standardowego oraz bezpłatnego. Z tym, że w pakiecie bezpłatnego zabrakło fizycznych kart płatniczych.

Czytaj też: Popularność BLIKa w placówkach Poczty Polskiej wzrosła o… 60%

Samo Twisto Cash to z kolei usługa, która do oferty czeskiego fintechu weszła w połowie ubiegłego roku. W efekcie, klienci mogą przelać środki z limitu przyznanego im przez fintech prosto na własne konto bankowe.

Dodatkowo, także rok temu Twisto wprowadziło jednorazowe karty ratalne, w efekcie których klienci mogli finansować większe wydatki w sklepach stacjonarnych czy online. Te karty można było generować na przykład w aplikacji i były ważne przez 30 dni.

Czytaj też: Mikrodonacje bezgotówkowe – rośnie zainteresowanie


View Comments
There are currently no comments.