Karty płatnicze
Posted By Admin

Karta Samsung Pay poleca się do płatności


Współpraca firmy technologicznej z Curve dotyczy na razie wyłącznie rynku brytyjskiego. A mowa przede wszystkim o innowacji płatniczej – karta Samsung już niedługo poleci się do płatności!

Gigant technologiczny poinformował niedawno, że jeszcze ten rok przyniesie nowości. I to, bynajmniej, nie w kwestii smartfonów. Tym razem mowa przede wszystkim o płatnościach, w które to, jak w maliny, wpadają kolejno firmy technologiczne. Powodem jest stale rozwijająca się branża i to, że jednak płatności elektroniczne mają przyszłość. 

Samsung więc zamierza wprowadzić autorską kartę, zaprezentowaną niedawno, w Wielkiej Brytanii. W nowym kroku wesprze go właśnie fintech Curve. Co ciekawe, rozwiązanie, które wspólnie proponują pt. “Samsung Pay Card powered by Curve” ma być tą najświeższą bułeczką, która kusi zapachem cyfrowych płatności. 

Jednak zapach to nie wszystko. Ta ma zapewnić jednocześnie elastyczność i kontrolę nad portfelem, oraz prostotę i bezpieczeństwo transakcji.

karta samsung

Karta Samsung ubrana w Curve

Tymczasem, komentujący serwis TechCrunch zauważył, że dla Curve ów współpraca równa się nowym  klientom. Z kolei koreańczycy mają szansę porzucić zmartwienia o współpracy z bankami, by rozłożyć swoje finansowe skrzydła. 

A ponieważ firmy współpracują już ze sobą w zakresie płatności już od ubiegłego roku – to zaledwie kolejny krok w kooperacji.

Jednak, jeśli pojawia się Wam w głowie pytanie dlaczego to właśnie Curve? Już wyjaśniam. Chodzi przede wszystkim o to, że fintech oferuje zarówno kartę, jak i aplikację na urządzenia z Androidem i iOSem. Aplikacja umożliwia integrację kart innych instytucji, na przykład właśnie bankowych, oraz późniejsze płatności tąże kartą. W efekcie nie musimy nosić wielu kart ze sobą. 

Karta Samsung – na co to komu?

W międzyczasie karta Samsung ujrzała już światło dzienne i stanowi jedną ze składowych usługi Samsung Money by SoFi. To głównie dlatego, że Koreańczycy podjęli się coraz mocniejszej ekspansji usług finansowych, by konkurować na przykład z Google czy Apple Pay’em. 

Wynalazek z kolei ma być prosty i bezpieczny dla codziennych finansów. Tutaj, tradycyjna karta debetowa nie zawiera numeru, daty ani nawet kodu. Informacje o niej znajdziemy właśnie w aplikacji Samsung Pay. Nadto, oprócz standardowej karty, możemy zamarzyć sobie korzystanie z tej wirtualnej – i to także jest możliwe.


View Comments
There are currently no comments.