Karty płatnicze

Karta kredytowa Venmo z kodem QR


karta venmo
źródło: venmo

System płatności Venmo, ten sam, który należy do PayPal powiadomił o nowości. Karta kredytowa Venmo wydana przez Synchrony ma zawierać kod QR. Na razie, co prawda odbyła się premiera ograniczona dla małej grupy użytkowników. Docelowo jednak każdy klient w USA będzie mógł starać się  kartę kredytową. I to już w przeciągu kilku miesięcy.

Należący do PayPala system płatności p2p Venmo powiadomił o wdrożeniu karty kredytowej Visa wydawanej przez Synchrony. Na razie odbyła się miękka premiera, czyli ograniczona do wybranej grupy użytkowników. Docelowo każdy klient Venmo w USA będzie mógł starać się o kartę kredytową w przeciągu kilku miesięcy.

Jednak, jak na razie, i jak to przystało na pilotażowe rozwiązania, karta kredytowa Venmo dostępna jest dla wybranej grupy użytkowników. Ci, którzy cieszą się dobrymi opiniami, a ich konto było aktywne w ostatnich 12 miesiącach mają możliwość dostąpienia tego zaszczytu. Wybrani muszą posiadać aktualną wersję aplikacji. Dlaczego? Ano, przede wszystkim dlatego, że jak w przypadku większości nowotnych fintechów – karta kredytowa Venmo też wydawana jest z poziomu aplikacji.

Karta kredytowa to nie wszystko, co Venmo ma do zaoferowania

Tymczasem, obok kart debetowych, które fintech już oferuje, teraz na scenę płatności wejdą także kredytówki. Te wyróżniać ma przede wszystkim cashback w wysokości 3% za wydatki w kategorii produktów, w której klient wydaje najwięcej. Druga kategoria z kolei to 2% cashbacku. Pozostałe opierają się o 1%. 

Co ciekawe, karta, co do zasady, jest bezpłatna – czyli bez opłaty rocznej. Jednak oprocentowanie – amerykańskie RRSO – wahać się ma od 15,24% do 24,24%.

Dodatkowo, na karcie ma być także umieszczony kod QR. Ten, po zeskanowaniu, pomoże przesłać środki aplikacją do innych użytkowników. Z tego poziomu można także zarządzać kartą. To jednak nic odkrywczego, bowiem nie ma chyba już aplikacji, która nie ma tej funkcji w puli podstawowych.

A gdyby tego wszystkiego było mało –  Venmo określane jest teraz mianem sekretnej broni PayPal. W czasie pandemii płatności bezgotówkowe i transfery aplikacjami zyskały przecież na popularności. Sa Venmo ma już 52 mln użytkowników.

Czytaj też: Rośnie konkurencja dla Revolut – karta wielowalutowa Cinkciarz


View Comments
There are currently no comments.