Aktualności
Posted By Admin

Jednak jest! Nowy MIP w rejestrze! Fintech wraca do żywych?


O tym, że fintech nieco podupada na zdrowiu pisaliśmy kilka artykułów wstecz. Jednak, jak się okazuje nowy MIP pojawił się w rejestrze? Co to oznacza?

Ano Fintech, zdaje się, rodzi się z popiołów na nowo! Czy już zaczynamy mieć głowę do innych historii, aniżeli koronawirus?

Nowy MIP, nowe życie!

Tymczasem, te jest Małych Instytucji Płatniczych prowadzony prze Komisję Nadzoru Finansowego zrodził właśnie nowe życie! Kolejny podmiot, który niesie plakietkę to ENIGMAX SA. 

A ponieważ, jak pewnie już wiecie, kwiecień do łaskawych miesięcy pod względem nowych licencji nie należał – nowy MIP budzi nadzieję, jakoby część życia wracała do tego sprzed pandemii.

Co więcej, kwiecień o tyle nas zaniepokoił, że był to pierwszy miesiąc bez nowych licencji od… listopada 2018 roku! 

nowy mip

Jednak złą passę przerwał właśnie ENIGMAX SA, któremu należą się pokłony, ponieważ nieco nas uspokoił.

Co więcej, może być oznaką wracającego do fintechu życia. A ponieważ tego nam teraz potrzeba najbardziej – warto się przyjrzeć firmie, która ów nadzieję znów wzbudziła.

Nowy MIP, nowi my!

Tymczasem, niewiele wciąż wiadomo o nowym MIPie. Ten, który przerwał milczenie Małych Instytucji Płatniczych widnieje jedynie w ogólnych rejestrach. Czym się zajmuje?

To dopiero się okaże! Ważne jednak, że czymś, co może pobudzić lawinę nowych MIPów!

Z kolei od samego 2018 roku Komisja Nadzoru Finansowego wydała 57 zezwoleń na działalność Małych Instytucji Płatniczych. Z nich trzy zostały wykreślone.


View Comments
There are currently no comments.