fintech
Posted By Admin

Jak płatności weryfikują dane – Zencard z nowym wynalazkiem


Za weryfikację tożsamości biorą się właśnie płatności – Zencard otwiera platformę Authologic. Ta z kolei ma pomóc ustalić dane użytkowników sieci dzięki tym, które zamieściliśmy w bankowości.

Krzysztof Klimczak i jarosław Sygitowicz to hegemonia polskiego startupu. To oni właśnie założyli Zencard, jak na razie jedynego finalistę programu Start Path od Mastercard.

W międzyczasie Zencard trafił w płatności PKO. Wówczas twórcy fintech zasiadali we władzy. Trwało to do kwietnia tego roku, gdy jednak postanowili odejść z firmy.

Chodziło wtedy po internecie pytanie: co dalej. Takie osobistości nie mogą się zmarnować. Ano, nikt się nie marnuje!

Przeczytaj więcej o weryfikacji tożsamości: Wideoweryfikacja w Nest powraca!

Płatności Zencard mają nowe plany

Tymczasem, jeden z założycieli fintechu, na profilu na LinkedIn zaprezentował nowy pomysł – Authologic. Z pierwszej ręki wynika więc, że platforma będzie umożliwiać potwierdzanie tożsamości użytkowników platform lub aplikacji za pomocą danych bankowych.

Cały proces ma być tani, a przede wszystkim skuteczny. Z kolei biorąc pod uwagę, kto się tym zajmuje – możemy ów skuteczności być pewni! 

zencard płatności

Co więcej, Authologic chwali się już pierwszymi klientami, a wśród nich przede wszystkim aplikacją Vooom –  do wynajmu samochodów i transportu osobistego.

Weryfikacja tożsamości online? Na co to komu? Zencard wie!

Tymczasem, jak się okazuje, weryfikacja tożsamości online to coraz ciekawsza odnoga branży. Działają tutaj już także inne podmioty fintech, na przykład Autenti. Ta pozyskała ostatnio gros inwestorów. Jednak Authologic to nieco inny wynalazek. Ten bardziej przypomina system oferowany przez KIR – mojeID

Wciąż jednak mojeID integruje system z każdym bankiem z osobna. W międzyczasie Authologic pracuje nad tym, by w oparciu o przepisy PSD II oferować swoją tożsamość. W efekcie może zrodzić się ogólnoeuropejski zasięg. Dodatkowo usługa jest dostępna wszystkim instytucjom, które zaimplementowały dyrektywę.


View Comments
There are currently no comments.