Płatności online
Posted By Admin

Płatności mobilne za parking przyspieszają!


A przynajmniej te katowickie. Miasto rezygnuje z tradycyjnych i analogowych form płatności za parking. Parkingowi w Katowicach właśnie stracili pracę. A winnemu temu wszystkiemu są płatności mobilne za parking!

Katowicka strefa płatnego parkowania zamierza właśnie wkroczyć w nową erę! już od 23 lipca w pierwszych 50 parkomatach będzie można płacić postój nieco inaczej niż dotychczas! Za pomocą kart i systemów pokroju Apple i Google Pay! Do końca wakacji z kolei modernizacji poddane zostaną aż 78 urządzeń!

Przeczytaj więcej o płatnościach Google Pay: Google Pay bez PINu!

płatności za parking

Płatności mobilne za parking idą z duchem czasu!

Tymczasem, co ciekawe, władze Katowic zapowiedziały także, e od września postój w strefie płatnego parkowania można będzie opłacić także… aplikacją mobilną!

Nie znamy jeszcze operatora, jednak wiadomo, że śląskie miasto wreszcie zaczyna oddychać mobilnym powietrzem! Co więcej – Katowice są ostatnim z dużych miast aglomeracji polskiej, które zdecydowało się na taki krok…

Większe polskie miasta już od dawna funkcjonują w nieco innej rzeczywistości.

W większości działają tutaj operatorzy aplikacji mobilnych, którzy umożliwiają płatności na przykład wirtualną portmonetką. Najważniejsi to mPay, SkyCash czy moBiLET.

Co więcej w płatnościach za parking sprawdzicie tutaj: SkyCash wlewa do baku… gotówkę!, SkyCash na stałe w stolicy?.


View Comments
There are currently no comments.