fintech
Posted By Admin

Wideoweryfikacja w Nest – będzie z powrotem, ale kiedy?


Ponieważ coraz więcej banków umożliwia potwierdzenie tożsamości inaczej aniżeli osobiście – królują nowe metody. Wraca więc wideoweryfikacja w Nest Banku. Jednak jeszcze nie wiadomo kiedy…

Tymczasem, warto wspomnieć, że to właśnie Nest był pierwszym z banków, który wprowadził ów metodę, by szybciej zakładać rachunki. Było to jeszcze w 2017 roku. Jednak, życie nieco się pokomplikowało…

Wideoweryfikacja została czasowo wyłączona. Wkrótce poinformujemy o konkretnej dacie ponownego włączenia – dowiadujemy się z portalu cashless.

wideoweryfikacja w Nest

Wideoweryfikacja w Nest to nie jest sama

Co więcej, nie znamy przyczyny tego precedensu. Jednak wideoweryfikacja w Nest i jej tajemnicze wyłączenie nie jest jedynym na rynku, ponieważ dopuścił się tego także mBank.

Mimo że przyczyny nie podano w obu przypadkach, należy się domyślać, że usługa nie cieszyła się taką popularnością wśród klientów jak zakładano. Tutaj z kolei stery przejmuje selfie.

A ponieważ pandemia trwa, ostatnie tygodnie przyniosły przyspieszenie funkcji zdalnego otwierania rachunków.

Dlatego też, już niemal wszędzie można wykorzystać do tego celu selfie – ING, BNP czy Millennium. Pierwszym bankiem jednak był… Pekao.


View Comments
There are currently no comments.