Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Frost – nowy polski fintech. Co w ofercie?


Fintech Frost chce wspierać klientów przede wszystkim w procesach pt. dobór i zmiana dostawcy energii czy ubezpieczyciela. Na razie działa przede wszystkim na rynku brytyjskim.

Co ciekawe, właśnie tutaj Frost podjął się debiutu. Projekt, którego założycielami są Polacy częściowo ulokowany jest w Manchesterze, a częściowo w Krakowie.

Czytaj też: BNP Paribas wprowadza nowy rachunek – Konto na Teraz

Co ciekawe, właśnie tutaj Frost podjął się debiutu. Projekt, którego założycielami są Polacy częściowo ulokowany jest w Manchesterze, a częściowo w Krakowie.

Podobnie jak inni w branży firma oferuje konto, którym zarządza się w efekcie aplikacji. Do takiego konta użytkownik może dostać kartę, której wydawcą jest właśnie Frost. Karta może mieć zarówno postać wirtualną, jak i tradycyjną, wykonaną w 80% z plastiku z recyklingu.

Z kolei, obok typowych zalet, takich jak możliwość łatwego otwarcia konta czy korzystnych warunkach płatności zagranicznych, startup chce się wyróżniać wsparciem klientów w czasochłonnych procesach związanych z dbaniem o finanse.

Czytaj też: Fizen z licencją AISP od KNF

Frost – nowy polski fintech. Co w ofercie?

W efekcie, w pierwszej kolejności Frost zaoferuje na przykład pomoc w kwestii wyboru odpowiedniego dostawcy energii. Na podstawie analizy danych klientów, pozyskanych w ramach aplikacji, a także z zewnętrznych baz, Frost zamierza… Podpowiadać klientowi, który z dostawców prądu czy gazu miałby dla niego najkorzystniejszą ofertę. Jeśli klient zdecyduje się skorzystać z rekomendacji fintechu, będzie mógł zmienić swoją aktualną umowę z firmą energetyczną całkowicie zdalnie.

Frost - nowy polski fintech. Co w ofercie?

W tej chwili obserwujemy w Anglii kryzys związany z podniesieniem kosztów życia. Wiele osób, nawet dobrze sytuowanych, zaczyna się zastanawiać, gdzie szukać oszczędności, ale porównywanie ofert i proces zmiany umowy bywa bardzo zniechęcający. Mając dane, które klient nam podał przy zakładaniu konta, w wielu przypadkach jesteśmy w stanie ustalić, jaką umowę z dostawcą energii ma, z jakiej taryfy korzysta i jaka jest specyfika jego nieruchomości. Dzięki temu możemy automatycznie porównać dla niego oferty dostępne na rynku i wesprzeć go w zmianie warunków na korzystniejsze.

– wskazuje w rozmowie z serwisem cashless.pl Paweł Ołtuszyk, założyciel Frosta. –

Co ciekawe, to udogodnienie zostało wprowadzone już w obecnie dostępnej, pierwszej wersji aplikacji. W dalszych planach z kolei jest także przygotowanie narzędzia ułatwiającego wybór atrakcyjnej oferty ubezpieczenia i zmianę ubezpieczyciela, a także wsparcie w zakresie popularnego wśród brytyjskich kredytobiorców tzw. remortgage. Czyli przeniesienie swojego zobowiązania do innego banku, który oferuje korzystniejsze warunki hipoteki. 

Frost - nowy polski fintech. Co w ofercie?

Tymczasem, cała technologia stojąca za Frostem została zbudowana od podstaw przez zespół fintechu, bez posługiwania się rozwiązaniami od zewnętrznych dostawców. Samo tworzenie produktu, aplikacji oraz ubieganie się licencję zajęło fintechowi ponad dwa lata.

Co ciekawe, obecnie Frost kieruje usługi do klientów z rynku brytyjskiego, dysponuje licencją instytucji pieniądza elektronicznego wydaną przez regulatora FCA. Z  kolei na samą listę oczekujących zapisało się… 16 tys. osób!

Równocześnie, firma ma w planach ekspansję także na inne kraje europejskie. W tym celu będzie się starać o licencję w jednym z państw należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Czytaj też: Cebulion w Urzędzie Patentowym – wraca nowa kryptowaluta


View Comments
There are currently no comments.