Karty płatnicze
Posted By Admin

Fintech Tred ma poważne zamiary!


Fintech Tred to startup pochodzący z Wielkiej Brytanii. Oferuje, na ten moment, kartę debetową i aplikacje. Te obliczają dodatkowo ślad węglowy zakupów. Spółka już osiągnęła spory sukces, jednak nie zamierza poprzestawać w działaniach. Aż dwukrotnie przekroczyła już swój cel na platformie crowdfundingowej – Crowdcube

Co ciekawe, wystarczyło tutaj zaledwie kilka godzin, by fintech Tred zebrał 400 tysięcy GBP, czyli ponad 2,1 mln PLN. Startup oczekuje w międzyczasie, że na tym się nie skończy.

Czytaj też: Rynek kryptowalut wart już 2 biliony dolarów

Fintech Tred

Obliczanie i redukcja śladu węglowego – fintech Tred nowością?

Tymczasem, fintech Tred oferuje kartę debetową – wszystko oczywiście z plastiku z recyklingu. Ta z kolei oblicza, jaki ślad węglowy pozostawiają zrobione w jej efekcie zakupy. 

W międzyczasie, pod koniec każdego miesiąca przygotowuje spersonalizowaną ofertę. Dlatego też, wówczas klient może zapłacić za zasadzenie drzew w Szkocji, by zniwelować swoją emisję CO2. 

Co ciekawe, można też na przykład zaznaczyć, by z każdym zakupem z konta automatycznie pobierały się na to środki. W efekcie im mniej CO2 emitują zakupy, tym mniej pieniędzy wydaje się na drzewa.

Karta debetowa i aplikacja Tred to dobry start – niespotykane wcześniej ułatwienie śledzenia, redukowania i niwelowania osobistego wpływu na środowisko. Niedługo wdrożymy też inne funkcje, takie jak „zielone inwestycje.

Peter Cirby, cofounder Tred. Peter Cirby jest znany w środowisku startupowym.


View Comments
There are currently no comments.