fintech
Posted By Admin

Blue Media i nowe płatności automatyczne – Autopay Mobility


Głowami nowego podmiotu stali się Miłosz Kurzawski i Bartłomiej Gast. Płatności automatyczne Autopay Mobility  będą więc spoczywać teraz na ich barkach.

Trójmiejska spółka Blue Media poinformowała niedawno o nowym odłamie. Wydzielono go z własnych struktur pod nazwą Autopay Mobility. Nowy ma całość zasobów skoncentrować przede wszystkim na płatnościach automatycznych Autopay. Za kierownictwo podmiotem wzięli się długoletni pracownicy Blue Media, odpowiedzialni zresztą za rozwój Autopay od debiutu usługi latem 2019 roku.

Co ciekawe, a czego można było się spodziewać, automatyczne płatności za przejazdy autostradami cieszą się rosnącą popularnością. Korzysta z nich już ponad 400 tysięcy  kierowców, którzy opłacili już blisko 4 mln przejazdów. 

Zainteresowanie automatycznymi płatnościami za autostrady przeszło wszelkie oczekiwania, zarówno nasze, jak i naszych partnerów – operatorów autostrad. Chcemy dalej rozwijać tę usługę, dlatego nieuniknionym krokiem było powołanie odrębnego podmiotu, który koncentruje się w stu procentach na tym zadaniu.

Sebastian Ptak, prezes Blue Media.
płatności automatyczne

Automatyczne płatności równa się Autopay Mobility

Tymczasem, już teraz sam Autopay umożliwia płatności przede wszystkim na odcinku A1, oraz na A4 między Krakowem a Katowicami. By skorzystać z innowacji należy dodać do aplikacji kartę płatniczą i wprowadzić numery rejestracyjne samochodu. W efekcie, przejeżdżając przez bramki na autostradzie wystarczy zwolnić. System rozpoznaje numery i podnosi szablon. Opłata z kolei zostaje pobrana automatycznie.

Jako Autopay Mobility chcemy rozwijać usługi mobility nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie. Prowadzimy szereg rozmów z zagranicznymi partnerami, aby w najbliższych miesiącach uruchomić pierwsze usługi poza granicami Polski.

Bartłomiej Gast.

Co ciekawe, aplikacja działa nie tylko jako niezależny byt spółki. Część banków zintegrowała ją z własnymi usługami bankowości mobilnej. Dlatego też teraz, z Autopay korzystać mogą już klienci na przykład Millennium, Pekao, Envelo Banku czy ING. I to bez konieczności instalacji aplikacji. W najbliższym czasie tej możliwości dostąpią także klienci Aliora i SGB.

Czytaj też: KNF daje i odbiera: Fenige znów krajową instytucją płatniczą!


View Comments
There are currently no comments.