fintech
Posted By Admin

B2B, czyli co się dzieje gdy Visa łączy się ze Stripe


Visa i Stripe to jedność. Zwłaszcza jeśli chodzi o współpracę. Za pomocą Stripe Connect przedsiębiorcy mogą akceptować płatności B2B. Z kolei Visa B2B Payables Automation umożliwia kupującym rejestrację, zarządzanie, płatności online za pomocą karty Visa Commercial.

W efekcie współpracy Stripe z Visa, klienci mogą inicjować płatności za faktury za pośrednictwem wirtualnego konta  karty. Także oczywiście w  przypadku, gdy dostawca nie przyjmuje płatności kartami płatniczymi.

Visa i Stripe idą pod rękę

visa stripe

Tymczasem, nowa usługa jest rozszerzeniem partnerstwa zawartego w 2018 roku. Wówczas właśnie obie firmy umożliwiły płatności push w czasie rzeczywistym. Sam proces z kolei jest bezpieczny dzięki wirtualnej karcie Visa. By uruchomić usługę  wystarczą totalnie minimalne formalności. Po pierwsze zarejestrowanie się w Stripe Connect i podanie konta bankowego.

Te rozwiązania ułatwiają przedsiębiorcom funkcjonowanie i rozliczanie się między dostawcami. Co ciekawe, przejście na płatności cyfrowe przynosi zdecydowane korzyści zarówno kupującym, jak i dostawcom. Te dodatkowo eliminują ręczne przetwarzanie i usprawnia zgodność sald. 

W międzyczasie warto także zaznaczyć, że rozwiązanie umożliwia zarówno kupującym, jak i dostawcom lepsze zarządzanie kapitałem obrotowym, dzięki wykorzystaniu karty Visa Commercial. Nowość dostępna jest w 30 krajach i może być aktywowana przez banki członkowskie, które korzystają z komercyjnego portfela kart Visa.

Czytaj też: Blue Media i nowe płatności automatyczne – Autopay Mobility


View Comments
There are currently no comments.