Karty płatnicze
Posted By Admin

Biometryczne karty płatnicze już standardem?


UBS uważa, że biometryczne karty płatnicze już niebawem będą stanowić 15% rynku. Co więcej, do 2026 roku mają wygenerować 5 mld USD przychodów dla banków. Biometria w płatnościach staje się więc realna. Jednak czy to odpowiedni kierunek dla kart?

Biometryczne karty płatnicze przodują w bezpieczeństwie

Tymczasem, biometryczne rozwiązania płatnicze są nie tylko w teorii bezpieczniejsze. Są także praktyczniejsze. Jednak wciąż biometryczne karty płatnicze mają działać na odcisk palca. 

Czytaj też: Płatności na raty za zabiegi medyczne? To już fakt!

biometryczne karty

Trudno powiedzieć, jednak rynek płatności przyzwyczaił nas już, że wszystko ma rację bytu. Pod jednym warunkiem  – musi być proste. Biometryczne karty płatnicze będą standardową funkcją, tak jak teraz już NFC. Przydatną, gdy akurat uznamy, że warto płacić kartą, a nie komórką. Odcisk palca może w efekcie wyprzeć PIN.

Karta biometryczna dla Polaka

Na ten moment Polacy mają w portfelach 43 mln kart płatniczych, z tego blisko 90% to karty zbliżeniowe. Pierwsze karty płatnicze z funkcją zbliżeniową pojawiły się w Polsce w latach 2007/2008.  Adopcja technologiczna jest szybsza a same fizyczne karty też niebawem znikną. Biometria może więc być czymś, co wyróżni się w ofercie banku. 

Czytaj też: Sezzle z licencją bankową Litwy. Rośnie konkurencja dla Twisto!


View Comments
There are currently no comments.