Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Billy pomoże w oszczędzaniu online!


Zrób zdjęcie paragonu i już – Billy pomoże Ci oszczędzić online! Czy to możliwe, by aplikacja nauczyła nas oszczędzać? Istotnie. Jednak najpierw musimy dowiedzieć się, na co tak naprawdę wydajemy te pieniądze.

Nasz projekt ma na celu śledzenie kosztów życia codziennego i próbę ich optymalizacji. Przede wszystkim dajemy konsumentom wygodne narzędzie pozwalające obserwować na co wydajemy pieniądze – już sama obserwacja zwiększa poziom samodyscypliny. Po drugie, umożliwiamy zdefiniowanie limitów finansowych i obserwację na bieżąco, czy tempo wydatków jest właściwe i jaki będzie stan budżetu na koniec miesiąca przy zachowaniu obecnego tempa. Aplikacja prowadzi do tego, że bardziej świadomie wydajemy pieniądze i więcej oszczędzamy na to co dla nas istotne.

– mówi Maciej Hapke, Prezes Zarządu spółki inout.money group.

Dotychczasowe aplikacje nie pozwalały na łatwe rozdzielenie poszczególnych kategorii wydatków i przypisania ich do konkretnego domownika. My ułatwiamy proces rejestracji wydatków i dokładnej analizy tego, na co wydajemy pieniądze. Użytkownik bierze telefon i fotografuje paragon. Aplikacja rozpoznaje treść paragonu, produkty, ceny, rabaty, a następnie klasyfikuje produkty do odpowiednich kategorii. Produkty na paragonie są rozpoznawane, a następnie segregowane według kategorii produktowych w sposób automatyczny, co pozwala w praktyce wprowadzać wydatki zaraz po wyjściu ze sklepu. Ta unikalna funkcja sprawia, że prowadzenie budżetu jest naprawdę proste i zajmuje niewiele czasu. W każdej chwili można przeprowadzić analizę kosztów i sprawdzić bieżące tempo wydatków. Jedyne zadanie użytkownika to zrobienie zdjęcia.

– Maciej Hapke.

Co ciekawe, projekty Billy zauważono i wsparto w ramach środków Funduszu Kapitału Zalążkowego Pomeranus Seed. Autorska aplikacja dwóch pomysłodawców pozwala na dogłębną analizę wydatków użytkownika. Także w ramach wspólnego budżetu domowego, oczywiście. 

Billy – aplikacja, która oszczędzi czas i pieniądze Polaków | gsmManiaK.pl

Billy, dla kogo jesteś? Dla każdego! – odpowiada Billy

Polska Fundacja Przedsiębiorczości patronuje kreatywnym pomysłom. W tej inicjatywie czujemy wielki potencjał nie tylko biznesowy, ale i społeczny. Jestem pewien, że wiele osób ściągnie ją, bo ma realną potrzebę optymalizacji swoich domowych wydatków, a inni zrobią to z ciekawości, by sprawdzić, jak wygląda podział wydatków w ich domu.

– Marcin Pawłowski, Prezes PFP.

Tymczasem, pojawia się także pytanie – do kogo jest faktycznie skierowana aplikacja Billy? Otóż, w obecnej fazie głównie do konsumentów indywidualnych. Projekt może być przydatny zarówno dla rodzin, które optymalizują swoje wydatki i na przykład studentów. Na ten moment aplikacja cieszy się już tysiącami użytkowników!

Myślę, że aplikacja ma szansę stać się przebojem. To projekt, który Polska Fundacja Przedsiębiorczości oceniła nie tylko jako perspektywiczny finansowo, ale i ciekawy społecznie. Od lat mówi się o tym, że Polakom potrzebna jest edukacja z zakresu planowania domowego budżetu i oszczędzania. Wydajemy za dużo, to powoduje, że marnujemy jedzenie, czy zadłużamy się. Billy to projekt, który pozwoli nam trzymać domowe budżety w ryzach. Aplikacja będzie oferowana w kilku bankach jako usługa bankowości elektronicznej.

– Prezes PFP Marcin Pawłowski.

Czytaj też: Konto na selfie – takiego jeszcze nie było w tym kraju!


View Comments
There are currently no comments.