Aktualności
Posted By Admin

Bankowość w dobie pandemii – co się teraz zmieni?


Internet w dobie pandemii jest ruchliwy jak dworzec. W efekcie tego bezpieczeństwa, co to je teraz oferuje, odbyła się właśnie druga edycja spotkania live o tym, czym bankowość w dobie epidemii stoi – Cashless Live. 

A ponieważ zaproszeni byli sami eksperci w dziedzinie, dyskutowali przede wszystkim o obrotach cyfrowego przyspieszenia, jakie możemy ostatnio obserwować, a jakie coraz bardziej ogarnia bankowość.

Co więcej, to ma objawy nie tylko na podłożu produktowym czy usługowym. To przede wszystkim przyspieszona zmiana wewnątrz bankowości, która opiera się o modyfikację systemu pracy. 

Czy bankowość poradzi sobie w czasach zarazy?

bankowość

W efekcie zmian, Alior, jak mówi sam dyrektor IT, Henryk Baniowski, był dość zaawansowany w realizacji pracy zdalnej. Dlatego też, to właśnie on potrafił przestawić się na tryb online zdecydowanie szybciej i bezproblemowo w aż 80%.

Dodatkowo jednak, o procesie wypowiedział się też przedstawiciel ING – wiceprezes Michał Bolesławski. Ten z kolei poruszył kwestię, czy my, jako społeczeństwo polskie jesteśmy już w stanie przerzucić się w większym stopniu na pracę online.

Jednak wciąż od tak poważnych instytucji jak banki wymagać się będzie zdecydowanej przebudowy kultury organizacyjnej. Ale, jak wiadomo, wszystko jest do wykonania – potrzeba jedynie czasu.

Gdy bankowość płonie – należy przyspieszyć!

Tymczasem, jeden z uczestników z plakietką BNP Paribas – Piotr Chrapała – podjął się tematu regulacji związanych właśnie z walką z pandemią. W efekcie wzrost cyfrowych kanałów dotarcia i sama bankowość elektroniczna przybrała w obwodzie.

Przede wszystkim w obszarze aplikacji mobilnych czy call center.

Równocześnie, mimo tego, co stało się dość jednak niespodziewanie, bankowość była w stanie przyspieszyć wdrożenia i realizować projekty z kategorii tych cyfrowych, na przykład Tarczy Finansowej.

Co więcej, tej ostatniej udało się zaistnieć w zaledwie kilkanaście dni, podczas gdy, w  normalnych warunkach, proces ten mógłby trwać minimum kwartał.

Bankowość wciska pedał gazu

W międzyczasie więc cyfrowe przyspieszenie i bankowość za jej sterami stają się niepodważalnym faktem. Zmiany w sposobie korzystania z bankowości i sama administracja sprawiły, że niemożliwe okazało się całkiem do zrobienia!

Jednak, czy to oznaka, że bankowość zmieniła się nie do poznania już na zawsze? Ano eksperci jednogłośnie dają nam do zrozumienia, co teraz się wydarzy. Sprawdźcie więc konferencję.


View Comments
There are currently no comments.