Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Pl@net – karłowaty system płatności w galaktyce BNP


Gdy przerwa techniczna w BNP dobiegła końca, świat nie obiega już po orbicie usługa banku – Pl@net. W międzyczasie Paribas wyłączył dotychczasową wersję systemu płatności. Dokładnie ten, który pomagał przede wszystkim indywidualistom z byłego BGŻ BNP Paribas. 

Jednak przerwa techniczna zakończyła się powodzeniem, a klienci mogą już logować się na ów rachunki nowym serwisem – GOonline i aplikacji GOmobile.

pl@net

Czy Pl@net uznane zostanie za płatności karłowate?

Ano – nie do końca. System transakcyjny Pl@net nie zamierza usuwać się w cień. Na konta wciąż mogą logować się przede wszystkim posiadacze rachunków i lokat w BGŻ Optima.

Ta ostatnia z kolei to marka założona przez bankowość, która opiera się przede wszystkim o produkty oszczędnościowe. Co więcej, najprawdopodobniej, klienci posiadający tutaj rachunki przeniosą się do głównego systemu BNP.

Jednak Pl@net zamierza zakręcić się jeszcze przez pewien czas obok klientów firmowych BNP.

Tymczasem, praca nad tym serwisem jeszcze trwają, a pierwsze efekty zobaczymy jeszcze w tym miesiącu. W międzyczasie także nowy system transakcyjny nie leży odłogiem, jednak na finał musimy poczekać do 2021 r.


View Comments
There are currently no comments.