Bankowość mobilna Western Union dla Polaka
Bankowość mobilna Western Union, co prawda, wymaga jeszcze dopracowania. Jednak może zainteresować przede wszystkim klientów korzystających już z przekazów pieniężnych firmy.
Czytaj też: Crunch Payments z licencją KNFu

Western Union oficjalnie poinformował o udostępnieniu na polskim rynku, że jako jednym z pierwszych na świecie daje możliwość korzystania z rachunków bankowych razem z aplikacją i kartą płatniczą Visy. Rachunek, co ciekawe, można założyć zdalnie, weryfikując tożsamość przez apkę i wykonanie zdjęcia dowodu osobistego albo połączenia wideo z doradcą.
Jeśli z kolei mowa o samym procesie aktywacji aplikacji i zakładaniu rachunku – wydaje się, że ten nie został jeszcze dopracowany. Po pierwsze – nie wszystko jest spolszczone, a po drugie – niektóre instrukcje wyświetlane podczas aktywacji mogą być niezrozumiałe dla Polaków.
Na koniec warto też dodać, że… Proces wydaje się nazbyt skomplikowany! Najpierw klient zobowiązuje się do zeskanowania dowodu, przy czym w przypadku większości danych z dokumentu system odczytuje błędnie, więc… Trzeba je poprawiać.
Czytaj też: Finmap z finansowaniem na poziomie 1 mln EURO

Bankowość mobilna Western Union dla Polaka
Z kolei jeśli mowa o cenniku – na stronie wciąż dostępny jest jedynie dokument z listopada 2021. A w efekcie – nie wszystkie informacje w nim zawarte – zgadzają się z deklaracjami WU zamieszczonymi na stronie głównej nowej usługi.
Co ciekawe – z rachunkiem głównym można powiązać konta oszczędnościowe, jedno w planie standardowym i 4 w Premium. Równocześnie – z rachunkiem powiązano kartę debetową Visa, wirtualną i plastikową. Wydanie tej drugiej to cena 15 zł w przypadku planu standardowego. Użytkownicy planu Premium z kolei zamawiają kartę bezpłatnie.
Właściciele bankowości elektronicznej Western Union mają też dostęp do najważniejszej usługi, z jakiej do tej pory znano Western Union, czyli… Przekazów pieniężnych.
Czytaj też: Refinansowanie kredytów w Alior