Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Bankowość mobilna Western Union dla Polaka


Bankowość mobilna Western Union, co prawda, wymaga jeszcze dopracowania. Jednak może zainteresować przede wszystkim klientów korzystających już z przekazów pieniężnych firmy.

Czytaj też: Crunch Payments z licencją KNFu

Western Union Digital Banking multi-currency digital banking app | Western  Union PL

Western Union oficjalnie poinformował o udostępnieniu na polskim rynku, że jako jednym z pierwszych na świecie daje możliwość korzystania z rachunków bankowych razem z aplikacją i kartą płatniczą Visy. Rachunek, co ciekawe, można założyć zdalnie, weryfikując tożsamość przez apkę i wykonanie zdjęcia dowodu osobistego albo połączenia wideo z doradcą.

Jeśli z kolei mowa o samym procesie aktywacji aplikacji i zakładaniu rachunku – wydaje się, że ten nie został jeszcze dopracowany. Po pierwsze – nie wszystko jest spolszczone, a po drugie – niektóre instrukcje wyświetlane podczas aktywacji mogą być niezrozumiałe dla Polaków.

Na koniec warto też dodać, że… Proces wydaje się nazbyt skomplikowany! Najpierw klient zobowiązuje się do zeskanowania dowodu, przy czym w przypadku większości danych z dokumentu system odczytuje błędnie, więc… Trzeba je poprawiać.

Czytaj też: Finmap z finansowaniem na poziomie 1 mln EURO

Bankowość mobilna Western Union dla Polaka

Bankowość mobilna Western Union dla Polaka

Z kolei jeśli mowa o cenniku – na stronie wciąż dostępny jest jedynie dokument z listopada 2021. A w efekcie – nie wszystkie informacje w nim zawarte – zgadzają się z deklaracjami WU zamieszczonymi na stronie głównej nowej usługi.

Co ciekawe – z rachunkiem głównym można powiązać konta oszczędnościowe, jedno w planie standardowym i 4 w Premium. Równocześnie – z rachunkiem powiązano kartę debetową Visa, wirtualną i plastikową. Wydanie tej drugiej to cena 15 zł w przypadku planu standardowego. Użytkownicy planu Premium z kolei zamawiają kartę bezpłatnie. 

Właściciele bankowości elektronicznej Western Union mają też dostęp do najważniejszej usługi, z jakiej do tej pory znano Western Union, czyli… Przekazów pieniężnych.

Czytaj też: Refinansowanie kredytów w Alior


View Comments
There are currently no comments.