Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Crunch Payments z licencją KNFu


Crunch Payments został wpisany na listę podmiotów świadczących usługi w ramach limited network. Rejestr podmiotów prowadzących działalność określoną w artykule 6 pkt 11 ustawy o usługach płatniczych właśnie przytył o jeden podmiot! Na listę, co ciekawe, trafiają podmioty, które prowadzą działalność związaną z usługami finansowymi, ale nie muszą stosować się do zapisów ustawy o usługach płatniczych.

Crunch Payments to spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Zajmuje się przede wszystkim wydawaniem kart upominkowych, które z kolei mogą być wykorzystywane w galeriach handlowych. Przedpłacone karty umożliwiają regulację należności za produkty albo usługi dostawców prowadzących działalność w galerii, dla której je wydano.

Czytaj też: Nowe rozwiązanie – terminale płatnicze PragmaGO

Co więcej, polski oddział firmy mieści się w Częstochowie, pod tym samym adresem, co… Zajmująca się dystrybucja kart polska spółka FinPay. W efekcie tejże można zamówić i aktywować karty Crunch Payments do różnych galerii. Na przykład Galerii Północnej w Warszawie, Atrium Promenada czy Targówek. 

Czytaj też: Nest Bank konto na selfie dla urządzeń iOS

Crunch Payments

Crunch Payments z licencją KNFu

Tymczasem, ze statusu firmy działającej w ramach limited network mogą korzystać podmioty oferujące usługi oparte na instrumentach płatniczych. Te z kolei można wykorzystywać jedynie w ograniczony sposób, które spełniają co najmniej jeden z trzech wymienionych w ustawie warunków.

Czytaj też: Pango ze statusem Małej Instytucji Płatniczej

Równocześnie – całkowita wartość transakcji płatniczych dokonanych przez dany podmiot w ciągu ostatnich 12 miesięcy przekracza… 1 mln euro, należy o tym fakcie zawiadomić KNF. Urząd, co ważne, dokonuje stosownego wpisu do prowadzonego przez siebie rejestru, co właśnie miało miejsce w kontekście Crunch Payments.

Czytaj też: Zen Titanium – najdroższy plan fintechu

Obecnie na liście podmiotów KNF znaleźć można oprócz Crunch Payments także Facebook Payments, mytaxi czy mPay i SkyCash. Operatorzy mPay i SkyCash mają w opisie działalności wydawanie instrumentów płatniczych umożliwiających… Płacenie w efekcie aplikacji na przykład za bilety czy parkingi.


View Comments
There are currently no comments.