Kryptopłatności
Posted By Admin

Visa i Mastercard – kryptowaluty poza obszarem ich zainteresowań


Potentaci rynku finansów zamierzają czekać, aż rynek kryptowalutowy doczeka się większych regulacji. Visa i Mastercard mówią – kryptowaluty są poza naszym obszarem zainteresowań. Na razie. 

Czytaj też: Zen Titanium – najdroższy plan fintechu

Amerykańskie organizacje płatnicze wstrzymują się z nowymi partnerstwami z podmiotami na rynku kryptograficznym. Ma to być spowodowane przede wszystkim problemami, z jakimi rynek zderzył się w 2022 roku.

Czytaj też: Paywerk wprowadza odroczone płatności w modelu SaaS

Visa i Mastercard kryptowaluty

Visa i Mastercard – kryptowaluty poza obszarem ich zainteresowań

Co ważne wspomnienia – jesień minionego roku upływała pod znakiem upadku giełdy FTX, jednego z największych podmiotów w branży. Równocześnie, wstępne ustalenia wskazały, że twór ten okazał się piramidą finansową, z której wyprowadzono miliardy dolarów. Co więcej – niedługo potem o upadłości poinformował inny gracz rynku – BlockFi. Także w listopadzie Visa zerwała umowę z FTX, co ważne, nastąpiło kilka tygodni po ogłoszeniu rozszerzenia współpracy.

Czytaj też: Pango ze statusem Małej Instytucji Płatniczej

Na ten moment jednak Visa i Mastercard wiedzą, że kryptowaluty to nie ich biznes i zamierzają wstrzymać start takich produktów u siebie. Czekają teraz przede wszystkim na poprawę sytuacji na rynku i zmiany regulacyjne. Branżę kryptograficzną czeka jednak spory wysiłek, nim pojawi się w głównym nurcie finansowym. Jednocześnie – wielcy wciąż interesują się branżą, z kolei przedstawiciele Mastercarda informują, że koncentrują się na technologii blockchain i wykorzystaniu jej w rozwiązywaniu bieżących problemów.

Czytaj też: Cyfrowy rubel w Auchan – Rosjanie zapłacą własną cyberwalutą w sklepie


View Comments
There are currently no comments.