Aktualności
Posted By Admin

Allegro Pay dostępne już od lipca?


Tę innowację, czyli autorskie płatności Allegro – Allegro Pay – zdradza zmiana regulaminu serwisu. Już w lipcu tego roku, witryna planuje uruchomić funkcje i założenia zaktualizowanego dokumentu. 

Chodzi przede wszystkim o punkt nr 7B, który opisuje zasady korzystania z płatności, które, na razie, oferuje system Przelewy24. Jednak w nowa odsłono regulaminu wymienia także autorską usługę płatniczą.

Kim jesteś Allegro Pay?

Tymczasem, niestety, na razie nie do końca znana jest forma autorskich płatności Allegro.

Wiadomo jednak, że PayPro, czyli operator głównego systemu płatności na Allegro – Przelewy24 – utrzyma usługi. Te z kolei – Raty Od.Nowa, płatności odroczone i… Allegro Pay!

allegro pay

Allegro jest już duże i chce mieć własny system pay…

W międzyczasie, pojawiają się także doniesienia, jakoby funkcja Pay miała związek z informacjami opublikowanymi niegdyś w Pulsie Biznesu.

To wówczas właśnie okazało się, że serwis przymierza się do całkowite uniezależnienia od usług płatniczych. Myślał, by zrezygnować z PayU – operatora, który do niedawna miał wyłączność na obsługę tutejszych klientów.

W efekcie czego połakomił się na fintech FinAi, który to zintegrował go z systemami kredytowymi banków.

Kim będzie Allegro Pay jak dorośnie?

Ano… może się okazać, że przede wszystkim swoistą bramką płatniczą dostarczaną na przykład przez Przelewy24. Jednak, na razie, by się o tym przekonać, będziemy zmuszeni czekać przynajmniej do… lipca!


View Comments
There are currently no comments.