Aktualności
Posted By Admin

ZUS szuka operatora płatności. Składka za BLIK


Zakład Ubezpieczeń Społecznych – ZUS – opublikował niedawno komunikat, w którym jasno informuje o poszukiwaniach nowego operatora płatności elektronicznych. Konkretnie chodzi o integratora oferującego przede wszystkim BLIK, pay by linki czy karty płatnicze. Kto chętny ręka w górę! No i… telefon w dłoń!

ZUS na ten moment przeprowadza rozeznanie rynku, które ma wyłonić poszukiwanego operatora płatności, udostępniającego metody płatności płatnikom składek na ubezpieczenia. Odpowiedź można przesłać do 15 kwietnia tego roku tutaj.

Czytaj też: Mastercard poszerza program Engage

zus

ZUS szuka operatora płatności

Co prawda, o planach na cyfrową transformację ZUS wiadomo już od kilku tygodni. Dodatkowo, zapowiedziano wówczas przede wszystkim aplikację, która ułatwi rozliczanie składek. Teraz więc czas najwyższy na wybór operatora płatności elektronicznych, w efekcie którego składki będzie można opłacać na przykład BLIKiem.

Celem zapytania jest uzyskanie informacji dotyczących wymagań funkcjonalnych i technicznych w powiązaniu z przedmiotem zamówienia, kryteriami kwalifikacji i kryteriami oceny ofert w postępowaniu na wybór operatora (integratora) płatności elektronicznych udostępniającego metody płatności płatnikom składek na ubezpieczenia.

Oficjalna informacja ZUS.

Sam Zakład Ubezpieczeń z kolei poszukuje kandydata, który będzie świadczył swoje usługi przez 48 miesięcy. Integrator udostępni płatnikom metody płatności za pośrednictwem swoich systemów. Inicjacja epłatności z kolei będzie następowała w systemach i aplikacjach ZUS – na przykład ePłatnik czy mPłatnik.

System cyfrowych płatności umożliwi płatnikom składek dokonywanie płatności na ubezpieczenia elektronicznie na indywidualne rachunki. W efekcie nowy kandydat musi mieć przynajmniej ofertę na transakcje BLIK, przelewy internetowe i karty.

Czytaj też: HotPay B2B na liście MIP!


View Comments
There are currently no comments.