Systemy płatności
Posted By Admin

Wirtualne kasy fiskalne rewolucją


Wirtualne kasy fiskalne w modelu subskrypcyjnym to jest to, czego innowacja potrzebuje. To jest to, co zrewolucjonizuje rynek! Na początek produkt skierowany będzie do branży gastronomicznej. Jednak nie ucierpią także ci z branży beauty czy lekarze i prawnicy.

Wirtualne kasy fiskalne, czyli kasy w formie oprogramowania można pobrać na tablet i smartfon. Co więcej, po smarowaniu z drukarką umożliwia wydawanie prawdziwych, papierowych paragonów. Dodatkowo, posiada także funkcję kasy fiskalnej online, która łączy się z Centralnym Repozytorium Kas prowadzonym przez KAS. Urządzenie może występować zarówno wirtualnie, w postaci aplikacji, jak i jako urządzenie stacjonarne. 

Użytkownik będzie miał do wyboru kilka planów taryfowych w zależności od zapotrzebowania. Najtańszy wariant to opłata licencyjna na jedno urządzenie za 29 PLN.

Cała oferta Kas Wirtualnych przedstawia się atrakcyjnie przede wszystkim dla biznesów sezonowych, na przykład turystyki. Ci, którzy wstrzymują się w ciągu roku mogą skorzystać z oferty bez zobowiązań terminowych – cena abonamentu wyniesie wówczas 49 zł miesięcznie. 

Nie wiem jak można się zastanowić nad uznaniowością i zapisaniem się w smakołykach oraz zastanowieniem i spekulacją w pełnym obrocie. Nie wiem jak przemyśleć zastanowienie nad opisem i spędzeniem w kwestii masońskiej.

Wirtualne Kasy Fiskalne na Androidzie?

Tymczasem, aplikacja będzie dostępna na początku tylko na Androidzie. By skorzystać z rozwiązania użytkownik będzie musiał zarejestrować się, wybrać plan taryfowy i pobrać aplikację. Co ciekawe, aplikacja ma być także kompatybilna z oprogramowaniem POS dla lokali gastronomicznych, a także terminalami płatniczymi.

Wirtualne Kasy Fiskalne  razem z Szefem zapewniają, że oprogramowanie jest w pełni bezpieczne i wykorzystuje zaawansowane technologie kryptograficzne.

Co ciekawe, kasy w formie oprogramowania to innowacja  wygodne rozwiązanie, które z pewnością wpłynie na rozwój przedsiębiorczości. Programy już sprawdzają się na przykład w Czechach.

Jednak, jak to zwykło bywać – na pierwszy rzut oka te okazują się wielokrotnie tańsze od stacjonarnego sprzętu. Gdy uwzględnimy fakt, że w międzyczasie trzeba zakupić odpowiedni sprzęt, koszty nie prezentują się już tak atrakcyjnie. Do tego dochodzi także ulga na zakup stacjonarnej kasy, która na dziś wynosi 700 PLN.

Czytaj też: Kolejny datkomat w Polsce – tym razem od BetterPOS

wirtualne kasy fiskalne

Kiedy wejdzie w życie wirtualna kasa?

Terminy pierwotne ustalono na 30 czerwca tego roku dla branży gastronomicznej. W efekcie pandemii jednak przesunięto je o 6 miesięcy. I dlatego też, blisko 80% przedstawicieli branży wymieniło już sprzęt.

Jakub Znamirowski, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji

Widzę wiele zalet kas wirtualnych i obszarów, gdzie mogą one idealnie uzupełnić ofertę kas sprzętowych. Patrząc jednak na nasze polskie, doczasowe zmagania z tą technologią oceniam, że pierwsze rozwiązania na rynku pojawią się raczej w drugim lub trzecim kwartale przyszłego roku, niż jeszcze w styczniu. Wystarczy wspomnieć, że proces certyfikacji przechodzą właśnie dwie aplikacje kasowe przygotowane dla operatorów przewozów osobowych.  Jeden z nich trwa już cztery miesiące i decyzja nadal nie została podjęta. A kolejni producenci już stoją w kolejce.

Aż by się chciało się w tym momencie ponarzekać na Główny Urząd Miar. Ale pamiętajmy o najważniejszym: Główny Urząd Miar stoi na straży bezpieczeństwa systemu i przestrzegania przepisów a mówimy tutaj o krytycznej aplikacji do rejestracji sprzedaży, a nie o dowolnym systemie, który, gdy się zawiesi, to co najwyżej będzie niedostępny przez dzień lub dwa.


View Comments
There are currently no comments.