Aktualności
Posted By Admin

WealthSeed – polska aplikacja do inwestowania online


W projekt zaangażowani są przede wszystkim Filip i Sławomir Lachowscy. Spółka Fair Place Finance pochwaliła się rozwijaną przez siebie marką WealthSeed. Ta z kolei ma ułatwić inwestowanie oraz zarządzanie finansami. W efekcie, fintech już teraz udostępnia własne usługi za pośrednictwem aplikacji i serwisu www.

Dodatkowo, użytkownicy będą mogli kupować tutaj akcje – ponad 3 tysiące pozycji, czy ETFy – fundusze giełdowe. Jednak, co ciekawe, na ten moment, papiery wartościowe polskiej giełdy nie są tutaj jeszcze dostępne. 

W międzyczasie dochodzi tutaj także możliwość zakupu polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych, a w przyszłości uruchomione zostaną portfele zarządzane z funduszy BlackRock. 

Czytaj też: mBank zanotował już ponad 1,5 mln – zbliżeniowy BLIK wiedzie prym!

Z kolei narzędzie inwestycyjne to tylko część oferty. Obraz uzupełniają dodatkowo wielowalutowe konta – zarówno w złotówkach, euro i dolarach, możliwość wymiany walut czy realizacja przelewów. A docelowo – karta płatnicza, możliwość wypłacania pieniędzy z wybranych bankomatów oraz integracja z Google i Apple Pay.

Dodatkowo, startup przekonuje także, że zapewni szeroki wachlarz usług, czym wyróżni się na tle innych fintechów. Równocześnie zagwarantuje także lepsze warunki i narzędzia niż banki czy domy maklerskie. Samo założenie konta jest darmowe, ale fintech zamierza zarabiać na prowizjach od transakcji.

WealthSeed - polska aplikacja do inwestowania online!

WealthSeed – polska aplikacja do inwestowania online!

Zapytacie pewnie, co z zabezpieczeniami? Otóż, środki klientów są przechowywane w Banku Gospodarstwa Krajowego, z kolei ich inwestycje objęte będą systemem rekompensat Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. W listopadzie 2020 Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła spółce zezwolenia na świadczenie usług inwestycyjnych, a w marcu rok później – trafił na listę MIP. Z kolei sama firma Fair Place Finance deklaruje, że jej systemy informatyczne posiadają wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

Czytaj też: Akademia Zondy: co Polak powinien wiedzieć o kryptowalutach?

Tymczasem, początkowo fintech będzie oferował swoje usługi tylko w Polsce. W tym roku planuje tutaj pozyskać 30 tysięcy klientów indywidualnych. W przyszłym roku z kolei spółka może wejść ze swoimi produktami do kolejnych krajów.

Czytaj też: Aion Bank będzie wyłącznie bankiem inwestycyjno-oszczędnościowym


View Comments
There are currently no comments.