Bez kategorii
Posted By Admin

Visa wprowadzi standard płatności tankowania samochodów elektrycznych


Visa właśnie oficjalnie ogłosiła: dołączy do Charging Interface Initiative, czyli nowej inicjatywy promującej standard płatności tankowania samochodów elektrycznych. Co ciekawe, według Visy, branża powinna wdrożyć taki standard akceptacji w punktach ładowania w Europie.

Czytaj też: iPhone jako terminal płatniczy? Apple szykuje własnego softPOSa!

Visa wprowadzi standard płatności tankowania samochodów elektrycznych!

Tymczasem, Visa jako pierwsza firma z branży finansowej postanowiła stać się pełnoprawnym członkiem inicjatywy. Organizacja, co ciekawe, skupia się przede wszystkim na rozwijaniu globalnej infrastruktury, bezpiecznych protokołów ładowania i płatności, a także dodatkowo… Nowych technologii. Wszystko po to, by zwiększyć zainteresowanie samochodami elektrycznymi.

W efekcie, w ramach rozmów poruszających standard płatności tankowania samochodów elektrycznych, Visa zachęca do wdrożenia nowych wytycznych właśnie w tej kwestii. Ma to przede wszystkim zapewnić europejskim konsumentom większą wygodę i wybór metod płatności. Dodatkowo, w ramach konsultacji z producentami punktów ładowania, sama Visa chce określić oficjalne bariery  utrudniające instalację takich transakcji.

Czytaj też: WealthSeed – polska aplikacja do inwestowania online!

Visa wprowadzi standard płatności tankowania samochodów elektrycznych!

Obecnie w branży nie istnieje szeroko rozpowszechniony standard akceptacji płatności w punktach ładowania pojazdów elektrycznych. Prowadzi to do sytuacji, w której konsumenci w Europie często nie mogą wybrać metody płatności i zmuszeni są do korzystania z jednej opcji lub nawet nie są w stanie w ogóle naładować pojazdu, ponieważ nie mają wykupionego odpowiedniego abonamentu – czytamy w komunikacie.

Jeśli chcemy, aby ludzie wybierali mobilność elektryczną, musimy umożliwić im łatwe płacenie za ładowanie swoich pojazdów. W tej chwili tak się nie dzieje. Wierzymy, że musi się to zmienić, aby konsumenci zyskali wolność wyboru, na którą zasługują. Chcemy mieć swój udział w tworzeniu rozwiązań dla tego wyzwania, w związku z tym wyszliśmy z pomysłem konsultacji branżowych na temat tego, w jaki sposób uczynić zbliżeniowe i cyfrowe płatności standardem w punktach ładowania.

Charlotte Hogg CEO Visa w Europie.

Czytaj też: Klienci ZEN nagle stracili dotychczasowe numery rachunków!


View Comments
There are currently no comments.