Aktualności
Posted By Admin

Alior Bank usprawnia BLIKa


Wpierw niechciane, acz szybkie przelewy na telefon BLIK dziś stały się nie tyle niemal koniecznością, co funkcjonalnym zabójcą! Bo kto choć raz skorzystał z tego dobra i wciąż nie widzi w tym niczego zachwycającego, niech pierwszy rzuci telefonem!

Mały, ale wariat

Sam ekspresowy proces zlecenia przelewu już bije na łeb standardowe transakcje. Dodatkowo, dochodzi do tego jeszcze fakt, że pieniądze w momencie zatwierdzenia operacji są już w zasadzie w rękach odbiorcy. A to wszystko bez grosza opłaty!

Transfery P2P oferowane BLIKiem znajdziemy już w aplikacjach mobilnych siedmiu instytucji finansowych – mBank, PKO PB, Santander Bank, Credit Agricole, Bank Millennium, Alior Bank i ING Bank Śląski.

BLIK fałszywie skromny

Opcja zezwolenia aplikacji mobilnej na udostępnienie kontaktów niezbędnych do wykonywania transferów BLIK pojawiła się właśnie w Alior Banku. Obok zarejestrowanego kontaktu w centrali powiązań zobaczymy symbol płatności mobilnych. Brakuje jednak wciąż niektórych funkcji ułatwiających rozliczenia, które przydałoby się niejako zapożyczyć z Revoluta takie jak żądania płatności lub lokalizacja użytkowników w pobliżu.

Chociaż sama integracja BLIKa z kontaktami jest jeszcze powierzchowna, widoczna jedynie w aplikacji banku, to jednak w internecie padła myśl, która otwiera furtkę nowych możliwości w tej kwestii…

Co z tym BLIKiem zrobić?

Otóż, wyjście mogą stanowić funkcje dostępne już dla usługi Revolut. Wyrażając zgodę, użytkownik aplikacji dysponowałby możliwością podłączenia się do książki telefonicznej i modyfikacji opcji tam dostępnych. Aczkolwiek dodając nowe polecenia, jak np. wyślij przelew/odbierz zapłatę, wciąż działają one jak swoiste skróty formularza aplikacji mobilnej.

blik usprawniony w alior banku

Jenak nie ma co szukać dziury w całym. W samym zeszłym roku zarejestrowano ponad 5 mln przelewów na telefon. Dodatkowo, Polski Standard Płatności donosi, że tegoroczna ich liczba rośnie znacznie szybciej, więc nic tylko cieszyć się z tych sukcesów!

Niedawno pisaliśmy też co nowego w BLIKu piszczy!


View Comments
There are currently no comments.