fintech
Posted By Admin

Trzy trendy boskie fintechu 2020


Jako, że nowy rok zbliża się wielkimi krokami – wszyscy już myślą zarówno o postanowieniach na ten przyszły rok, jak i, przede wszystkim, o tym, jaki on będzie. Tymczasem, na ścianie systemów płatności pojawiły się nowe trendy fintechu, które zmaterializował w trzy osoby boskie LOANDO.

Trendy fintechy – do trzech razy sztuka

A ponieważ trendy fintechu są niezwykle dynamiczne – globalne inwestycje w tę branżę, zdaje się, miały już swoje pięć minut.

Dodatkowo, mimo że, prawdopodobnie, kolejny rok nie przyniesie większych kwot niż 2018 – pieniądze to nie wszystko!

W międzyczasie ważniejsze okazują się przede wszystkim trzy filary boskie fintechu.

trendy fintechu loando

1. Regtech – fintech czyta regulacje

Co więcej, nie tylko czyta, a także bierze się za zarządzanie i dostosowywanie się do reulacji prawnych, które to patrzą im na ręce.

Dlatego też, ci, niemal zastraszani – na zarządzanie ryzykiem czy zgodnością (GRC) – przeznaczają nawet do 20% swojego budżetu.

Lista trendy fintechu wypełniona po brzegi

Efektem czego – całe na biało – wchodzą regtechy w osobie technologicznego wsparcia firm, przede wszystkim w redukcji kosztów.

W międzyczasie, gdy koszty na ten nowy rok uda się nieco uszczuplić – te z kolei przerzucą się na przykład na UX czy inne dziedziny wymagające czynnika ludzkiego.

2. Kryto do gotówki – co trendy fintechu mają w portfelu?

Ponieważ kryptowaluty wciąż są na czasie, a system blockchain zdaje się mieć coraz więcej zwolenników – noworoczne trendy fintechu na listę to do wpisują konwersję krypto na gotówkę.

Tymczasem, gdy gotówkę można na razie dostać w zamian za kryptowalutę na platformach pokroju na przykład Coinbase czy bitcoinmatach – rosnące zainteresowanie może pozwolić na poszerzenie wachlarzu technologii transferowej.

3. Robofintech -procesy biznesowe w trendach

Pędzący świat wymaga także pędzącej technologii.

Dlatego też, rodzi się właśnie robotyzacja procesów biznesowych, która, zgodnie z założeniami eliminacji czasochłonnych zadań, powołuje roboty do powtarzalnych czynności.

Wszyscy lubią automatyzację, trendy chce być i fintech

A ponieważ fintechy na skalę globalną biorą się za automatyzację – ułatwianie sobie życia narzędziami, na przykład machine learnignu, wyjdą na jeszcze wyższy poziom.

Ponadto, ich zastosowanie wyjdzie przede wszystkim poza granice wniosków pożyczkowych.


View Comments
There are currently no comments.