Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Spółka Bitpanda jednorożcem!


Firma Bitpanda jest jednorożcem! Pozyskała bowiem dodatkowe 170 mln dolarów. Zamierza je przeznaczyć na rozwój oferty i dalszą ekspansję. 

Fintech poinformował właśnie o zamknięciu rundy fiinansowania. W efekcie austriacka spółka zdobyła 170 mln dolarów. Głównym elementem finansującym był tutaj Valar Ventures. Pozyskane środki sprawiły, że wycena firmy wzrosła do 1,2 mld dolarów. W efekcie podmiot znalazł się więc z gronie jednorożców. 

Platforma stworzona przez Bitpandę ułatwia inwestowanie przez cyfryzację aktywów. Narzędzie umożliwić ma handlowanie kryptowalutami, w tym bitcoinem, ale też inwestycje na przykład w cyfrowe złoto czy inne metale szlachetne. Bitpanda działa na ten moment pod nadzorem austriackiego odpowiednika KNF, czyli FMA  posiada licencję dostawcy usług płatniczych PSD II.

Czytaj też: HotPay B2B na liście MIP!

bitpanda

Bitpanda już jest jednorożcem

Tymczasem, austriacka firma weszła do Francji, Hiszpanii, Turcji, Włoch i Polski. Startup dodatkowo przekonuje, że od chwili zamknięcia poprzedniej rundy finansowania liczba użytkowników wzrosła do 2 mln. Przychody pierwszych miesięcy 2021 przewyższyły całkowite przychody 2020.

Co ciekawe, w najbliższych kwartałach planuje wprowadzić do oferty także nowe produkty. Z kolei otwarcie nowych biur i hubów technologicznych planowane jest w Madrycie, Barcelonie, Londynie, Paryżu i Berlinie.

W międzyczasie, warto także wspomnieć, że o Bitpandzie głośno zrobiło się nad Wisłą pod koniec ubiegłego roku. Mowa o otwarciu w Krakowie Centrum Technologii i Innowacji, w którym zatrudni 300 osób. Chodzi przede wszystkim o programistów i inżynierów IT. 

Czytaj też: Wiemy ile Express Elixir przetworzył transakcji w lutym! Sprawdź!


View Comments
There are currently no comments.